Naši atleti na Českých akademických hrách

V úterý 7.9. se v Olomouci konaly závody v disciplínách královny sportu v rámci českých akademických her. Jelikož atletiku v naší zemi provozuje spousta vzdělanců, závody na akademičkách mají každoročně skvělou úroveň a bez nadsázky je lze označit za neoficiální národní šampionát pro 19-26 leté atlety.

Náš atletický oddíl, nebo chcete-li klub reprezentovala v barvách svých alma mater trojice Jirka Bešta, Jirka Procházka a Julča Kubátová.

Julča reprezentující VŠE si střihla oblíbenou kombinaci půlka-čtvrtka a v obou disciplínách brala pěkná 6. místa.

Jirka Bešta, vracející se po svalovém zranění, si za plzeňskou ZČU jako správný vícebojař dal rovnou tři disciplíny. Nejlépe co se umístění týče dopadl v tyčce, kde bral páté místo za 4 metry. Další slušný výkon 190 cm předvedl ve výšce, což stačilo na 7. místo. V hodu oštěpem Jirka vybojoval 8. místo a zároveň sledoval nový osobní rekord odchovance klatovské atletiky Radka Jůdy, který se výkonem přes 74 metrů stal akademickým mistrem ČR. Gratulujeme !

Ačkoliv byl ve startovním poli na 5000 m nejstarší, tak své první akademičky absolvoval náš suverénně nejlepší půlkař Jirka Procházka, který zvolil ke konci sezóny premiéru na této vytrvalecké trati a založil tak kvalitním časem 16:34 a 11. místem pro své ČVUT. Bohužel pro Jirku se na dráze ten den nesešli výkonnostně podobní soupeři, a tak Jirka bojoval celý závod osamoceně, byť v případě kontaktního běhu by jistě cílil na lepší čas.     

Všem gratulujeme a přejeme mnoho sil do závěrečných závodů sezóny !

Výsledky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..