Oblastní přebory jednotlivců žactva

Stříbrný hatrick Tadeáše Kalounera

Tak by se dal nazvat den 20. května 2023, kdy se na oblastním mistrovství jednotlivců Plzeňského a Karlovarského kraje ve Stříbře podařilo našemu sprinterovi Tadeáši Kalounerovi vybojovat 3 stříbrné medaile a jedno zlato. Zlatou medaili Tadeáš vybojoval v běhu na 300 m, když všechny své soupeře nechal o parník pozadu v čase 37,86 s. Ve finále běhu na 60 m si zaběhl nový osobní rekord 7,37 s a to samé předvedl v běhu na 150 m za 17,77 s. Svoji úžasnou běžeckou formu předvedl jako finišman štafety 4x 60 m, která ve složení V. Bartoš, K. Kotiš, O. Slivoň a již zmíněný T. Kalouner vybojovala 2. místo za Škodou Plzeň. Druhé zlato naší výpravy vybojoval tyčkař Vojta Bartoš, který předváděl parádní výkony, a nakonec posunul své dosavadní maximum o 10 cm a přeletěl laťku ve výšce 270 cm.

Celé sobotní závody začínaly výškou žáků a zde Michal Hampl vybojoval naši první medaili. Za výkon v novém osobáku 162 cm bral bronz. Velkou radost nám dělali vrhači, a to na disku a kouli. Zde se všichni naši kluci dostali do finále a vždy urvali alespoň bronz. Nejprve v disku překvapil parádními otočkami Radek Němeček, který dlouho čekal na svojí první medaili a až v sobotu se dočkal bronzu za svůj nejdelší hod do vzdálenosti 33,76 m. Jen o pár centimetru za ním zaostal Martin Jáchymovský 33,10 m na 4. místě a 5. skončil s novým osobním rekordem Michal Hampl 32,07 m. Podobné to bylo na kouli, kde si chlapci vyměnili pořadí. Bronz bral Martin Jáchymovský za 12,21 m PB, Radek Němeček skončil 5. s 11,06 m PB a trojici do finále doplňoval překážkář Ondřej Slivoň 8. místo 8,94 m. Ondra v sobotu běžel poprvé 200 m př. s časem 30,59 s se umístil na5. místě.

Pátých míst jsme měli hned několik, Lenka Miltová 5. místo vybojovala ve skoku vysokém (136 cm), Kateřina Matějková byla 5. hned dvakrát v kouli 9,51 m a v disku prvně zkoušela otočku a hned z toho byl osobní rekord 24,25 m. Velmi pěkné výkony předvedli i sprinteři a sprinterky, kteří si vylepšili svoje osobáky jak na 60 m, tak v běhu na 150 m – Aneta Vítovcová (8,62 s, 20,59 s), Tereza Hromadová (8,76 s, 21,82 s), Kryštof Kotiš 19, 72 s, Vojta Bartoš 19,17 s, Lukáš Vondráček 21,27 s, který si vylepšil i dálkařské maximum na 5,02 m. Na dlouhých překážkách a v kouli se představila ještě Karolína Maršíková a svoji premiéru si odbyli Donart Ramizi ve skoku vysokém a na šedesátce a Vítek Bešta, taktéž v běhu na 60 m a ve skoku dalekém. Všem našim medailistům gratulujeme a svěřencům děkujeme za parádní výkony, které předvedli a těm co se tentokrát tak nedařilo popřejeme, ať nevěší hlavu a makají na sobě dál, úspěch se dostaví!

Mladší kluci zazářili ve štafětě.

Mladší žactvo jelo sice v menším počtu než starší, ale všichni předvedli maximální výkony, Bronzová medaile cinkla Vaškovi Wachtlovi v kouli a také štafetě na 4×60 m ve složení Filip Špatenka, Matouš Drnec, Václav Wachtl a Oskar Kotiš, která byla dokonce na stříbrné pozici. Pěkné páté místo v dálce vybojoval kvalitním výkonem 433 Matouš Drnec. Bohužel ve Stříbře závodila jen jediná naše mladší žákyně Alenka Wachtlová, která si zaslouží pochvalu, Snad se ostatní děvčata zmobilizují na soutěž družstev !