Oblastní přebory dospělých, juniorů a dorostu

O den později než žactvo měly své přebory společně pro Plzeňský a Karlovarský kraj kategorie dorostu, juniorů a dospělých v Domažlicích, kam se vydala naše výprava 12 závodníků a 2 rozhodčích

Nejúspěšnější disciplínou byl skok o tyči, kde zvítězil v mužích Jirka Bešta za 420, načež si nechal dát stojany na 450 cm, což by byl nový osobák i oddílák, ale zatím to těsně nevyšlo. Podobně pěkně si vedla Jirkova svěřenkyně Dáša Řezáčová, která v tyčce zvítězila v kategorii žen za 240 cm. Další tituly přidaly Jirka Bešta na 400 m překážek mužů a Nikča Hatová na 3000 m žen, která suverénně ovládla závod v pěkném čas 11:24 (8. místo historických tabulek). Druhé místo přidal Jirka Bešta na krátkých překážkách, kde bronz vybojoval i jeho bratr Lukáš. Další bronzy přidali Kuba Beneda na 800 dorostu v pěkném osobním rekrodu po solo závodě za 2:14,94, Martin Ruhsam v disku juniorů, Vojtěch Koželuh na 400 m př. mužů a Dáša Řezáčová na 300 m překážek dorostenek. Dva osobáky v nejkratších sprintech zaznamenala Anička Potužníková. Pěkné 4. místo brala v tyči i Kristýna Hozmanová, bohužel se při tyčce zranila a musela odstoupit ze soutěže ještě před sprinty, kde by jistě byla velkou kandidátkou na medaile. Tím nám vypadla i papírově nadějná štafeta dorostenek. Druhé místo vybojoval v tyči dorostu i talentovaný Tobias Pour, který bez předchozího tréninku zdolal několik výšek a vytvořil si osobák, bohužel dorostenci byli jen 2 a tak medaile nebyly vydávány.
Celkem naši atleti vybojovali 4 zlata, 1 stříbro (+ Tobias) a 5 bronzů, takže na minivýpravu pěkný počet. Více však těší osobní rekordy zúčastněných atletů, některým samozřejmě chybělo trochu štěstí, ale to přijde v dalších závodech. Držte palce !