Nejmladší atleti závodily v hale

V sobotu 10. března 2018 se konalo Mistrovství Plzeňského kraje nejmladšího žactva (přípravek) v hale na Strahově. Klatovské atletické naděje se ve velké konkurenci, především plzeňských závodníků, neztratily. Dvě nejzkušenější děvčata, která v letní sezónně závodí i se staršími dětmi, si domů vezla medaile.

V kategorii přípravka (ročníky 2007 – 2008) startovalo v rámci kraje celkem 103 děvčat a 86 chlapců. Klatovský oddíl reprezentovalo celkem 12 dětí – 5 chlapců a 7 děvčat. Nejúspěšnější klatovskou závodnicí byla Dagmar Řezáčová, která si z haly odvezla tři stříbrné medaile – z běhu na 60m, skoku do dálky a hodu medicimbalem. Druhou nejúspěšnější závodnicí byla Kristýna Hozmanová, která byla třikrát bronzová – v běhu na 60 m, skoku do dálky a běhu na 150 m. Obě závodnice běžely spolu s Tomášem Nushartem a Martinou Chalupovou ještě štafetu na 4×200 m. Po dramatickém finiši, kdy bohužel Dášinu v posledních metrech předběhl závodník ze Škody Plzeň, doběhla štafeta na krásném 4. místě. Do desátého místa se umístili ještě Barbora Fridrichová v běhu na 600 m (10. místo), Václav Zub v běhu na 600 m (7. místo) a skoku dalekém (8. místo) a Tomáš Nushart v hodu medicimbalem (8. místo). Dále v této kategorii závodili: Cariková Magdaléna, Chalupová Martina, Matějková Kateřina, Němečková Petra, Běl Daniel, Kalouner Tadeáš, Němeček Radek.

V kategorii minipřípravka (ročníky 2009 – 2010) startovalo v kategorii děvčat celkem 72 děvčat a 72 chlapců. Za Atletiku Klatovy závodila 3 děvčata: Švarcová Tereza, Štroblová Issabela a Štroblová Vivian. Přestože se děvčata snažila, domů medaili žádná s nich neodvezla.

Mnoho dětí závodilo vůbec poprvé, přesto se všichni snažili udělat maximum pro co nejlepší výkon. Mladým nadějím klatovské atletiky přejeme do sezóny mnoho úspěchů a hlavně, aby se závoděním a atletikou stále bavily.

Výsledky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..