Krajské halové mistrovství žactva

V sobotu 24. února se v Praze ve Stromovce konalo mistrovství Plzeňského kraje staršího a mladšího žactva. Atletika Klatovy měla dostatečné zastoupení v obou kategoriích, takže ti nejlepší vybojovali i cenné medaile. Ale i další, kteří nedosáhli na medaili, tak podali velmi dobré výkony. Ve starším žactvu např. v 1. rozběhu doběhl na 2. místě Maxim Schmidt za 8,10.  Ve finále sprintu na 60m získal Lucie Ledvinová stříbrnou medaili za výkon 8.22. Tomáš Bubeník byl 2.v rozběhu na 300m v čase 48,34. Štafeta žákyň na 4x200m doběhla celkově na 6.místě když byla 2.vrozběhu a to v čase 2:01,18. Úspěšnější byly technické disciplíny než běhy.  Ve skoku vysokém Eliška Fleisigová vybojovala stříbrnou medaili, když překonala výšku 153 cm a Lucie Ledvinová byla těsně 4. za výkon 147 cm a Barbora Vláčilová 7. Výkonem 136 cm. Tomáš Bubeník překonal laťku ve výšce 136 cm, což znamenalo 6. místo. Ve skoku do dálky byl z klatovských žáků nejlepší celkově 8. Maxim Schmidt, když doskočil do vzdálenosti  440 cm. Ve vrhu koulí pak Jan Soukup byl 6. Za výkon 9,50 m, 9.pak Matyáš Jánský výkonem 7,58 m a 11. Filip Nehéz 6,98 m.

Za mladší žactvo závodilo 8 děvčat a 3 chlapci. Svými výkony se mezi ostatními závodníky neztratili a někteří z nich si přivezli i medaile. Krajskými přeborníky se stali Karolína Machová a Petr Hladík. Magdalena Váchová si pak domů vezla stříbro. Všichni tři získali medaile ve vrhu koulí.

Některé výkony jsou příslibem do letní sezóny a věříme, že ještě své výkony mladí atleti vylepší a budou oporou pro soutěž družstev.

Umístění do 10. místa v kategorii ml. žactva:

koule: K. Machová 11,31m (1.), M. Váchová 10,78m (2.), E. Vozárová 8,46m (7.), B. Machová 8,42 (8.), P. Hladík 7,60m (1.)

60 m: K. Machová 8,78 s (7.), D. Prášil 9,19 s (10.)

dálka: L. Begerl 4,27m (4.), M. Váchová 3,85 (10.)

60 m př.:M. Štampachová 11,23s (4.), A. Nushartová 12,89s (8.)

150 m: M. Štampachová 21,84s (6.), D. Prášil 23,85 (8.)

800 m: D. Prášil 3:02,33 min. (10.)

4x200m: Vozárová, Váchová, Štampachová, Machová K. 2:06,18 (4.)