Naši atleti opět zavítali na Chodsko

V neděli 16.8. se konal v Domažlicích další tradiční mítink, a to 55. ročník Chodské 1500 a Velká cena na 100 m. Na tuto akci vyrazilo několik našich atletů různých věkových kategorií.

Největší úspěch zaznamenal talentovaný starší žák Vojta Chroust, který si vylepšil osobní rekord v běhu na 300 m a časem 38,29 s se přiblížil účasti na MČR žactva. Stejnou trať si střihl i dorostenec Berin Ramizi, který časem 38,10 vyhrál svůj rozběh, nicméně nasazení do rozběhu o dvou závodnících a vnější dráhy ho nejspíš připravilo o lepší čas. V pomyslném souboji ,,svěřenci vs. trenér” tak triumfoval kouč obou mladých borců Lukáš Bešta za 38,08 s.

Vojta Chroust završil úspěšný den i osobním rekordem ve skoku vysokém (170 cm), kde bral mezi muži 9. místo. Šestou pozici vybojoval Lukáš Bešta (180 cm) a 4. Jirka Bešta (188 cm). Ve výšce žen si první velký závod, mimo jiné i po boku účastnice MČR Denisy Majerové z Plzně, vyzkoušela věkem ještě mladší žákyně Kristýnka Hozmanová, která jakožto nejmladší účastnice této soutěže předvedla výkon 145 cm a vybojovala dělenou šestou pozici.

Dobrou formu potvrdila v běhu na 800 m starší žákyně Štěpánka Hanušová, která zaostala za svým osobním rekordem o necelou vteřinu a vybojovala pěkné 5. místo.

Jednou z hlavních disciplín celého mítinku byl běh na 1500 m. Celkem se ve sloučené kategorii mužů a dorostu představilo 52 běžců (včetně reprezentantů i zahraničních akvizic), kteří byli rozděleni do třech rozběhů. Ve výkonově prostředním běhu doběhl klatovský Vojta Koželuh pátý z 18 startujících, když časem 4:08,59 zaostal o 0,01 s za svým osobním rekordem.

Držme palce všem našim atletům do dalších závodů, ať se stále zlepšují a královna sportu je i nadále baví !