Družstva uzavřela své letošní působení v druhé lize dospělých + VIDEO

V neděli 23.8. na stadionu ve Vlašimi uzavřeli naši atleti a atletky závěrečným 3. kolem své letošní působení ve II. lize mužů a žen. Obě družstva se potýkala s řadou absencí svých opor, což se projevilo i v celkovém pořadí družstev v tomto kole, nicméně i přes malý počet závodníků všichni závodníci bojovali a k vidění byla řada pěkných individuálních výkonů včetně osobních rekordů. Ve Vlašimi panovala jako vždy parádní atmosféra, dálkaři a trojskokani roztleskávali od prvních pokusů a celkovou atletickou show podtrhl i výkon místních moderátorů.

Družstvo žen se ve Vlašimi při absenci zkušených opor prezentovalo věkovým průměrem cca 16,5 roku a parádními výkony okořeněnými osobními rekordy. Nejhezčí podívanou přinesl běh na 800 m, kde jsme měli hned čtyřnásobné zastoupení. Naše elitní půlkařka Julča Kubátová brala druhé místo ve svém nejlepším sezónním výkonu 2:21,07 . Ten předvedla i dorostenka Bára Kořínková(2.31,05), která brala 8. místo, hned za ní doběhly v krásných osobních rekordech obě žákyně Štěpánka Hanušová (2.32,05) a Anička Řezáčová (2:34,85). Julča přidala ještě 5. místo na poloviční distanci.

Do Vlašimi dorazila ze závodů ve vodním záchranářství všestranná Natálka Kantová, kterou nezastavily ani zmatky ve veřejné dopravě, a tak půl hodiny po svém příchodu na stadionu už létala v sektoru tyčky, kde vybojovala 4 body za 8. místo. Družstvu tradičně pomohly pěknými výkony hostující závodnice Adéla Ptáčníková, která bodovala v kvalitní soutěži dálkařek, a Viktorie Sýkorová ve sprintech. V trojskoku si dolétla pro krásné 4. místo a osobní rekord 10,13 m po loňském zranění navrátivší se Anička Šafaříková.

Velkou parádu předvedla v oštěpu žen žákyně Kája Machová, která za osobní rekord 36,29 m vybojovala 3. místo. Dále náš oddíl reprezentovaly Adél Měsíčková a Týna Mikulová. I přes pěkné výkony doplatilo družstvo na malý počet závodnic a v posledním kole obsadilo 8. místo.

V celkovém pořadí sezóny to pak znamenalo 7. místo, přičemž za 6. místem klatovské holky zaostaly o pouhých 7 vedlejších bodů. Ačkoliv poslední kolo srazilo družstvo žen v pořadí lehce dolů, lze jej, stejně jako celou sezónu hodnotit pozitivně, neboť si druhou ligu dospělých vyzkoušely naše talentované žákyně a dorostenky, pro které to byla cenné zkušenosti, prakticky u všech dívek byly výkony ozdobené osobními rekordy. Na závodech panovala skvělá atmosféra a již nyní se těšíme na další sezónu.

8 SK Čtyři Dvory ČB 197 b. 4

V kategorii mužů tradičně zářil Jirka Bešta, který vyhrál skok o tyči, kde se již jakožto jistý vítěz tentokrát neúspěšně pokoušel vylepšit svůj osobní i oddílový rekord na 435 cm. Tato výška tentokrát bohužel odolala. Přesto Jirka jeden osobní rekord zaznamenal a to v oštěpu, kde poslal náčiní do vzdálenosti 48,40 m a obsadil šesté místo.

Nejvíce bodů tentokrát vybojoval Vojta Koželuh, který si zaběhl šestým místem osobní rekord na 800 m (2:03,14), následně zvítězil v běhu na 3000 m, v závěrečné patnáctistovce pak vybojoval třetí místo. Osobní rekord 24,75 s si v běhu na 200 m připsal věkem starší žák Vojta Chroust, který vybojoval cenné body ve skoku vysokém za 169 cm, stejný výkon předvedl i Jirka Kehart, který se představil ještě na dálce. Čtvrté místo ve výšce vybojoval za 184 cm Lukáš Bešta, který přidal 9. místo v dálce. Osobák ve své premiéře na 400 m zaběhl Přemek Koranda, který běžel také dvojnásobnou trať.

Pěkný výkon v kvalitně obsazených nejkratších sprintech předvedl dorostenec Tomáš Mastný, který se na stovce probojoval do B- finále, kde vybojoval bod za čtvrté místo. Šesté místo v kladivu vybojoval Míra Pour, který na závody přijel v rámci své dovolené na kole. Bodovala i naše kvalitní krátká štafeta ve složení Mastný – L. Bešta – Kehart – J. Bešta. Nicméně v osmi závodnících se o moc více bodů vykouzlit nedalo, a tak jsme za toto kolo brali byť jen těsně o 3 body poslední 8. místo. V celkovém součtu celé sezony skončilo naše družstvo mužů na 6. místě, což je zlepšení oproti loňsku o jednu příčku, navíc letos se letos do týmu podařilo zapracovat pět nových borců, kteří se budou další roky jistě zlepšovat. Poděkování patří i klukům z domažlických Mílařů, kteří u nás již řadu sezón hostují a i letos svými výkony pomohli k tomuto výsledku.