Napůl úspěšná baráž v Kladně

Srpnové třetí kolo II. ligy na pražské Děkance i přes skvělé výkony jednotlivců odsoudilo obě naše málo početná družstva do zářijové baráže o postup (v našem případě udržení) II. ligy. Zde už šlo takříkajíc do tuhého, 12 týmů v každé kategorii a jen tři nejlepší si vybojují druholigovou příslušnost ( v kategorii mužů se na předzávodní poradě hovořilo o 4 až 5, ale věřte tomu). Už dle přihlášek bylo jasné, že letošní baráž bude opravdu kvalitní, neb v řadě disciplín byly předem provedeny kvůli velkému počtu přihlášených škrty ve startovních listinách, na což doplatili zejména Ti, kdo neměli za letošek výkon – většinou závodníci chystající se na premiéru nebo vracející se po zranění. Nakonec na místě se startovky ještě trochu změnily, přesto na pětce mužů nám vyškrtli Ondru, který si nakonec aspoň spravil chuť na Běhu Železnorudskem, Terku ze sprintu, která ovšem aspoň pošetřila síly do naší elitní štafety, to samé Káju a taky Elišku z disku, ačkoliv by několik závodnic jistě přehodila.

Sportovní výkonnost závodníků a závodnic letošní baráže potvrdila papírové předpoklady o nebývalé kvalitě v bězích a skocích oproti předchozím letům, celkově se body udělovaly za výkony na úrovni špičky druhé ligy. To samo o sobě vytvořilo složitou situaci, kdy v družstvu žen bohužel pro nemoci či zranění chyběly velké opory Natálka, Štěpánka, Kačka či Bára, které by jistě urvaly mnoho bodů. Přesto se holky se dokázaly fantasticky semknout a na baráž vyrazily v počtu 15 děvčat, včetně 5 žákyň, kdy k mladým puškám Káje, Kristý, Dáše a Vendulce přibyla při své premiéře za ženy Nelča v hodu oštěpem. Všechny holky nádherně bojovaly ze všech sil a předvedly plno osobních rekordů a kvalitnéch výkonů na hranici možností, z čehož máme jako trenéři obrovskou radost, ikdyž se družstvu udržení mezi druholigovou smetánkou nakonec nepodařilo. Kristý dosprintovala na stovce pro 3. místo neuvěřitelných 12,77, stejné umístění přidala Kája v oštěpu a totéž se povedlo Dáše fantastickým veleskokem 525 cm. Pro Kristý s Dášou jsou to osobáky a třetí místo historických oddílových tabulek v jejich kategorii. 4. místo přidala Ivča v disku, další body ve výšce brala hostující Anička, na nabitých půlce a pětce bodovaly Anička a při svých prvních závodech fantastickým časem pod 21 minut Jarka. Pro osobní rekord si ten den doběhly v některé z plotových disciplín všechny naše překážkářky Barča, Nina, Eliška a i oštěpařka Majda, stejně jako na patnátce Vendulka. Dále na obou středních tratích podpořila naše mladé družstvo svou účastí Péťa. Krásnou tečkou byl závod štafet, kdy holky postavily dokonce dvě štáfle a oba běhy s našimi kvartety díky parádním finišům patřily k nejhezčím okamžikům dne.

V chlapech se nám podařilo i přes Beryho absenci obsadit asi všechny disciplíny dne, což se později ukázalo jako základ úspěchu. Největší oporou byl tradičně Jirka Bešta, který zaznamenal nejvíce bodů ze všech mužů v tomto kole, přičemž výkonem 430 cm vyrovnal svůj oddílový rekord v tyči. Jinak pěkných výkonů, osobáků či dílčích stupních vítězů bylo přehršel, což bych vypisoval hodinu, ale body celkem přibývaly, a tak nás Geryho pružné kyčle v poslední disciplíně dne vynesly na první místo baráže. Za vzor všem závodníkům musím vyzdvihnout Míru Poura, který poctivou účastí na všech kolech ukazuje nám mladým, co je to láska k atletice !

Všechny nás samozřejmě mrzí, že se holkám záchrana nepovedla, ale vzhledem k počtu chybějících opor, kdy dvě holky vypadly kvůli nemoci i den před závody, to nebylo nejspíš našim děvčatům souzeno. Nadruhou stranu mě výkony děvčat naplňují optimismem, jelikož máme spoustu talentovaných žákyň, které do další sezóny rozšíří ženský tým, vyzávodí se v krajském přeboru a ženské družstvo bude snad už i početně v další baráži (ideálně už příští rok) konkurenceschopné.

Na závěr děkujeme všem hostujícím domažlickcým klukům a Aničce, že posílili naše družstva a těšíme se viděnou příští sezónu.

Výsledky

Autor: V.Koželuh

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..