MS kraje dorostu a dospělých přineslo osobáky i medaile

V sobotu 25.5. se konalo v jihočeském Písku krajské mistrovství v atletice, tentokrát společně pro Plzeňský, Jihočeský a Karlovarský kraj, takže bez nadsázky lze říci, že se jednalo o čtvrtrepublikové přebory. Na tuto podařilou akci vyrazila bohužel relativně skromná výprava našich atletů ve genderově srovnaném počtu šesti atletů a šesti atletek. Pěkné počasí a relativně dobré větrné podmínky přímo vybízely ke kvalitním časům v sprinterských disciplínách a dálce. Zároveň bylo vítanou možností poměřit síly s extraligovými závodníky a závodnicemi Škody Plzeň, kteří opanovali většinu disciplín. Plzeňskou hegemonii dokázala prorazit z našich atletů pouze Iveta Špererová, která perfektním výkonem v disku obhájila loňský titul. Navíc si také vylepšila osobní rekord na 400 m překážek. O obhajobu titulu ve skoku o tyči bojoval Jirka Bešta, který sice nabírá zvolna formu, ale tentokrát to stačilo „jen“ na stříbrnou pozici. Stejně dopadla i Anežka Pourová v hodu kladivem, kde v honu z obhajobou brala též stříbro, nutno však nahlas říci, že se jí závod vydařil, neboť poslala své náčiní za 46 metrů, což znamená nový osobní rekord – gratulujeme ! Prohrála pouze s bývalou reprezentantkou Lenkou Valešovou. Příznivé hodnoty větru umožnily překonání osobáků našich sprinterů a sprinterek. V dorostenkách byla i přes svou rychlost vidět naše Lucka Ledvinová, která za PB 12,58 s na stovce brala druhé místo, na dvojnásobné trati přidala též parádní osobák, který stačil na 4. pozici.  Na stovce mužů se podařilo skokanovi Lukáši Beštovi v nabité konkurenci probojovat do finále, kde v závěsu za sprintery specialisty též vylepšil svůj osobák a doběhl sedmý. Další parádní představení zaznamenala v běhu na 400 m Julča Kubátová, která ze svého předchozího osobáku ubrala vteřinu a za 61,08 s byla celkově pátá, 4. místo pak přidala na patnáctistovce. Poslední naší medaili vybojoval Vojtěch Koželuh v běhu na 3000 m, který marně naháněl devítiminutovou hranici a nakonec doběhl třetí. Na 200 m dorostenek přidala osobák Helena Husníková, v mužích si vylepšil své rekordy talentovaný Michal Vlček, pro kterého to byly teprve druhé závody, přesto se v bězích na 200 m a 400 m rozhodně neztratil. Bohužel si Michal opět vybral pěknou dávku smůly, když si přivodil zranění ve štafetě na 4 x 100 m. Štafeta mužů přesto do cíle doběhla na druhém místě. Dále v běhu na 1500 m dorostenek bojovala Bára Kořínková, která doběhla těsně pod stupni vítězů. Aby těch 4. míst nebylo málo, další přidal ještě Kryštof Bína ve výšce dorostenců, o pozici za ním se umístil Jirka Kehart, který závodil ještě v dálce. Sezóna je v plném proudu, přejeme našim závodníkům hlavně zdraví a pěkné výkony v dalších závodech, Michalovi brzké uzdravení a návrat na ovál. Zároveň držíme palce i našemu dlouholetému předsedovi Jirkovi Hostýnkovi, ať mu vše dobře dopadne !