Mistrovství Plzeňského kraje dospělých, juniorů a dorostu

V neděli 19. ledna 2020 se konalo Mistrovství Plzeňského kraje v hale Olympu Praha ve Stromovce. Jednalo se o mistrovské závody v kategoriích dospělých, juniorských a dorosteneckých. Klatovská výprava sice nebyla početně velká, ale zúčastnění závodníci bojovali srdnatě a dokázali se i umístit na stupních vítězů.

Uveďme si ty, kteří se vešli na stupně vítězů. Dorostenka Adéla Měsíčková byla třetí v běhu na 200 m. Vojtěch Koželuh v mužské kategorii byl druhý na 60 m překážek. V běhu na 800 metrů v ženské kategorii se umístila Julie Kubátová. Dorostenec Tomáš Mastný vydřel třetí místo ve skoku dalekém. V této disciplíně byl také třetí muž Jiří Bešta, který vedle toho získal ještě další dvě medaile. Bronzovou ve skoku vysokém a ve skoku o tyči dosáhl na zlato výkonem 430 cm. Natálie Kantová v ženách získala stříbro ve skoku o tyči. Maxim Schmidt v dorostenecké kategorii vybojoval bronz ve skoku vysokém. Ve skoku vysokém získala zlato Karolína Strašková. Barbora Kořínková si mákla a vybojoval stříbro v běhu na 1500 metrů dorostenek. Tentýž kov získala Šárka Hájková v běhu na 200 m dorostenek. Bojovali i další členové našeho klubu s větším, či menším úspěchem. Všichni určitě pochopili, že umisťovat se na předních místech není zadarmo a vyžaduje to skutečnou píli v tréninkovém procesu.

Sečteno – 12 medailí z halového mistrovství kraje je vcelku slušný počin v letošní sezóně, kdy si budeme v Klatovech připomínat sto let od vzniku organizované atletiky.

Na závěr se sluší poděkovat všem organizátorům z Plzeňského krajského atletického svazu, kteří se svých rolí zhostili velice dobře. Pořadatelé dokázali zkoordinovat celkem 506 závodníků z 62 klubů a oddílů v 815 odstartovaných závodech.