Mezistátní utkání, domácí i zahraniční mítinky a veterániáda

O víkendu 10.6. – 11.6. se uskutečnilo ve slovinské Ptuji mezistátní utkání dorostu mezi týmy ČR, Slovinska, Maďarska, Slovenska a Polska. Klatovskou stopu zde zanechala Karolína Machová, která vybojovala cenné body pro tým a druhé místo ve vrhu koulí kvalitním výkonem 16,23 , čímž pomohla k vítězství našeho národního týmu. Výsledky

V úterý 13.6. se představila v národním programu mítinku Kladno hází v běhu na 800 m Julie Kubátová, která vybojoval druhé místo ve kvalitním čase 2:06,58 s, což je venkovní osobák a sdruhý nejlepší čas v životě naší oddílové rekordmanky. Výsledky

Na gigantu v Sušici 2 naši žáci stanovili nové oddílové rekordy. Na 150 m časem 17,13 s Tadeáš Kalouner a v tyči vyrovnal stávající oddílák 310 cm Vojta Bartoš.

Další akcí bylo republikové finále ve čtyřboji základních škol v Opavě, kde klatovské gymnázium reprezentovalo velké množtví našich žákyň. V mladších závodila Terka Hromadová, ve straších (8-9 třída) bylo družstvo komplet složené z našich atletek – Kristýna Hozmanová, která byla bodově nejlepší závodnicí z celé startovního pole, dále Aneta Vítovcová a sestry Lucka a Martina Chalupovy. Výsledky

Další akcí byla pražská veteraniáda 10.6., kde vybojovala zlato Irena Stahlová, která by i čtvrtá v disku.

V sobotu 17.6. se na běžeckém dnu ve Vídni představil v závodě na 5000m Jirka Procházka ml. Syn našeho oddílové rekordmana si zaběhl nový pěkný osobák 15:25,49, čímž se opět posunul v historických tabulkách. výsledky

Všem gratulujeme a těšíme se na další pěkní výkony.