Karolína Machová znovu mistryní ČR

O víkendu 17-18.6. se na stadionu pražské Dukly uskutečnilo atletické mistrovství ČR juniorských a dorosteneckých kategorií. Atletika Klatovy měla dvojí zastoupení ve 4 disciplínách díky dorostenkám Karolíně Machové a Kristýně Hozmanové.

V sobotním programu se představila pouze Kristýna, která v nejkratším sprintu na 100 m zaznamenala v rozběhu čtvrté místo kvalitním časem 12,41 s, čímž zaostala pouze 9 setin za svým osobním rekordem. Bohužel na postup do finále to nestačilo. V neděli klatovská sprinterka zaklekla do bloků na startu dvojnásobné trati a i zde předvedla druhý nejlepší výkon v životě, když prolétla trať v čase 25,34 s, což stačilo na 6. místo v rozběhu. Kristýna předvedla v Praze pěkné výkony blízko osobním rekordům a i po přechodu do starší věkové kategorie patří stále k republikové špičce.

V pozici papírově jasné favoritky vstupovala v neděli do soutěže vrhu Karolína Machová, která si v kruhu vedla náramně a již prvním o délce 14,98 m šla do vedení. To potvrdila ve druhé sérii, když poslala náčiní do vzdálenosti 16,46 m, čímž zaostala jen 8 cm za osobním rekordem a počtvrté v řadě na závodech překonala 16 metrovou hranici. Další zlepšení již nepřišlo, přesto by Karolína zvítězila každým ze svých 5 měřených pokusů, když druhá závodnice byla téměř o 2,5 metru zpět. Svěřenkyně trenéra Juraje Kudryho tak navázala na halový titul z letošní zimy a potvrdila pozici nejen české, ale i evropské špičky ve své kategorii.

O půl hodinku později nastoupila Karolína k závodu v hodu oštěpem, kde před závodem dle startovní listiny měla zapsaný 9. nejlepší výkon. Karolíně se v celé soutěži vydařil jen třetí pokus, kdy poslala oštěp necelý půlmetr za osobní rekord do vzdálenosti 42,78 m, což nakonec stačilo na pěkné 6. místo. Medaile tentokrát „ležela“ o necelé 2 metry dál.

Oběma děvčatům gratulujeme, děkujeme za reprezentaci klubu a držíme palce do dalších závodů.

Výsledky
(FOTO převzato: Jan Houska, www.atletika.cz)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..