Medailově úspěšné mistrovství tří krajů

V sobotu 21.5. se v Písku konalo společné mistrovství Plzeňského, Karlovarského a Jihočeského kraje pro dorost a dospělé, takže takové „mistrovství čtvrtrepubliky“. Skromná Klatovská výprava čítala 5 dorostenců, 3 dorostenky a 2 muže, přesto byla velmi úspěšná a většina závodníků odjížděla s medailemi, osobáky, v nejlepším případě obojím. Celkem se klatovští atleti získali 4 mistrovské tituly. V běhu na 1500 m jej získala Štěpánka Hanušová, která famózním výkonem stylem start-cíl deklasovala všechny soupeřky ve společném běhu dorostenek a žen a i v těžkých větrných podmínkách vyrovnala nejlepší výkon sezóny. Podobně suverénně si počínala v koulařském sektoru dorostenka Kája Machová, která získala zlato venkovním osobákem 14,26 m. K tomu přidala stříbrnou medaili v hodu oštěpem. Další dvě zlata pro klatovské barvy vybojoval v kategorii dospělých Jirka Bešta, který zvítězil na 110 m př. v osobním rekordu 15,66, což znamená dělené druhé místo historických klubových tabulek. O chvíli později pak Jirka vylepšil svůj vlastní oddílový rekord ve skoku o tyči na 438 cm !

O další zápis do historických tabulek se postaral dorostenec Vojta Chroust, který si chtěl po delší době vyzkoušet stovku a bylo z toho druhé místo a čas 11,31 s v mírném protivětru 0,3 m/s,  což by Vojtu mělo řadit na druhé místo našich historických dorosteneckých tabulek. Bronzovou medaili přidal Vojta ve výšce a další stříbrnou placku bral se štafetou 4×100 m. Tři medaile vybojoval v závodech dospělých i Vojta Koželuh, stříbrnou na 110 m př. a dvě bronzové v tyčce a na patnáctistovce.

Další osobní rekordy vybojovali dorostenci Martin Ruhsam na čtyřstovce a v hodu diskem a Kuba Šindelář ve vrhu koulí. Dále v kouli dorostu závodil David Prášil, na patnáctistovce stejné kategorie vybojoval nepopulární bramborovou příčku Kuba Beneda a na nabité čtvrtce dorostenek zaběhla v nepříjemném větru solidní čas Kačka Chladová.

Poslední klatovskou medaili stříbrné barvy vybojovala famózní dorostenecká štafeta na 4x100m, kde se kluci vypořádali se všemi nástrahami předávek ve složení Ruhsam, Prášil, Beneda, Chroust.

Výsledky

Stejný den na přeborech Prahy předvedla fantastickou čtyřstovku Julča Kubátová, která jako třetí žena v historii klatovské atletiky stlačila svůj čas pod 60 sekund, o více než vteřinu vylepšeným osobním rekordem 59,80 se posunula třetí místo historických tabulek.