Druhá příčka pro kluky a šestka zatím pro holky

     V úterý 17.5.2022 se uskutečnilo 1. kolo krajského mistrovství družstev žactva v Plzni na Škodovce. Velkým překvapením byl výkon našich chlapců, kteří v prvním kole obsadili 2. místo za 114 bodů  a nestačili pouze na domácí Škodováky. Dívky oslabeny o naše dvě nejúspěšnější žákyně Kristýnu Hozmanovou a Dášu Řezáčovou, které momentálně hostují v Baníku Stříbro, vybojovaly v silné konkurenci 6. místo a skončily v půlce startovního pole. Obě výše zmiňované atletky podpořily Baník výbornými výkony, když Kristýna vybojovala dvě zlata za skok vysoký a skok o tyči a Dáša si doskočila pro stříbro na dálce, překážky přeběhla v třetím nejrychlejším čase a ve finále šedesátky skončila 4.


Hoši závodili ve složení Jan Kuchař, Václav Mužík, Tadeáš Kalouner, Vojta Bartoš, Tobias Pour, Martin Jáchymovský, Kryštof Kotiš, Radek Němeček, Jindřich Šrejma, Lukáš Vondráček a Tomáš Nushart. Každý z hochů přinesl pěkný počet bodíků do celkového součtu, ale zmiňme, alespoň medailové pozice. Fenomenální výkon podal Jan Kuchař, který zvítězil v běhu na 60 m v čase 7,67 s a druhý doběhl na třístovce v čase 38,64, když ve strhujícím finiši porazil svého týmového parťáka Tadeáše Kalounera, který doběhl 3. v čase 38,82 s. Honza přidal brambory v kouli za 11,19 m a Tadeáš brambůrek sklidil na 100 m překážek za 17,61 s. Dalším nejlépe bodujícím žákem byl hostující Václav Mužík ze Sušice, který zvítězil v hodu kladivem za parádních 38,18 m, v kouli byl s výkonem 11,65 m 3. a 5. místo přidal v hodu oštěpem, který jeho rukou dolétl na 35,54 m. Zlatým medailistou by také byl Vojta Bartoš, který našel zalíbení ve skoku o tyči a výkonem 240 cm v Plzni vyhrál. Posledním medailistou mezi chlapci byl Tobias Pour, syn našeho slavného kladiváře Míry Poura a svěřenec ještě slavnějšího trenéra Arnyho Boldana, který v kladivu vybojoval ve svém prvním závodu 3. místo za výkon 27,18. Vrhači a sprinteři tak byli největší oporou týmu, ale je nutné pochválit všechny, protože každý bodoval a součet je výsledek celého týmu.

S výkony děvčat to bylo trochu horší, protože v silné konkurenci na body dosáhly jen Martina Chalupová v běhu na 800 m, kde dosáhla letošního maxima 2:39 s a na překážkách, kde si stanovila osobák 17,92 s, Nela Kislingerová v kouli a v kladivu, Lenka Miltová ve skoku vysokém, Hanka Hronková v B finále na 60 m a pár bodů si rozdělily holky za štafetu 4x60m. Dívčí tým tvořily kromě výše zmíněných závodnic ještě vytrvalkyně Vendulka Haldová, Karolína Maršíková, Vendulka Řeřichová, výškařka Šárka Pešková, dálkařka Kateřina Kozáková. I když děvčata nebodovala, tak se vůbec v konkurenci neztratila, naopak mnohá z nich podala svá osobní maxima a dokázala tak, že byla na první kolo dobře připravena.

Doufám, že děvčata ještě přidají v trénincích a své nejlepší výkony předvedou na domácí půdě při druhém kole této soutěže, které se uskuteční v Klatovech 14.6. Tímto všechny srdečně zveme v úterý 14. června na atletický stadión pod Hůrkou od 16:00 hodin, kdy tyto závody začínají. Všechny naše členy, kteří mohou, pak prosíme, aby nám s uspořádáním soutěže pomohli a podpořili tak naší činnost a snažení naší mládeže. Oplaťme to těm, kteří závody dělávali pro nás.  Svěřencům děkujeme, že podávají tak pěkné výkony a prezentují klatovskou atletiku jak na poli žactva, tak v soutěži dorostu i dospělých. První kola soutěží všech kategorií ukazují, že v Klatovech atletiku umíme a proto přejme všem našim atletům zdraví, trpělivost a dobré výkony.

Autor článku: Václav Šelmát

Výsledky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..