Medaile pro přípravky z víceboje

Ve středu 13.9.2023 se naši nejmladší atleti zúčastnili za krásného slunečného počasí 3. kola víceboje přípravek v Domažlicích. V programu byly 4 disciplíny – 60 metrů, dálka, míček a na závěr běh na 400 metrů. První tři nejúspěšnější v každé kategorii získali medaile a to nejen za 3. kolo, ale v Domažlicích byli vyhlašováni i medailisté za všechna tři kola – Sušice, Klatovy a Domažlice.

V kategorii přípravka dívky (roč. narození 2012 – 2013) závodilo 15 holek, v kategorii minipřípravka dívky (roč. narození 2014 – 2015) 20 závodnic, v kategorii přípravka hoši to bylo 20 závodníků a v minipřípravce hochů závodilo v Domažlicích 16 atletů. Závodníků bylo tedy poměrně dost, přesto proběhl závod velice hladce a nebylo žádné časové zpoždění.

Nejúspěšnější byla klatovská atletika v kategorii přípravka dívky. Suverénně nejlepší byla Verča Maruniaková, která s přehledem zvítězila v každém ze tří kol a tak brala i celkové první místo. Na posledním kole v Domažlicích vyhrála Verča skok daleký a hod kriketovým míčkem. Druhá byla v běhu na 400 metrů, kdy jí překonala pouze oddílová kolegyně Anička Moravcová a třetí byla Verča v běhu na 60 metrů. Stříbrnou medaili v celkovém pořadí vybojovala Anička Moravcová, která závodila také výborně – 1. místo na 400 metrů, 2. byla v hodu míčkem a 6. byla ve skoku dalekém. Velkou naději na zisk medaile za celkové umístění po všech třech kolech měla před domažlickým závodem Adélka Vondráčková. Adélku bohužel pár dní před závodem oslabila lehká viróza, takže bohužel neměla v Domažlicích úplně svůj den. Třetí místo v celkovém pořadí tak v Domažlicích vybojovala závodnice z AC Domažlice. Dalšími závodnicemi v Domažlicích byly Alena Ouřadová, Sophia Gubricová a Adéla Matějková.

Medailový úspěch čekal i na kluky v kategorii mladší přípravky. Nejlepším z klatovských závodníků byl Matyáš Konfršt, který byl ve 3. kole bronzový a díky vyrovnaným výkonům v předchozích dvou kolech vybojoval v celkovém pořadí stříbrnou medaili. V Domažlicích byl Matyáš 1. v běhu na 400 metrů, 2. v běhu na 60 metrů. V hodu míčkem byl páty a v dálce 6. Dalšími závodníky, kteří v Domažlicích statečně bojovali o co nejlepší umístění byli Vojtěch Oulehle, Matyáš Bulka a Vilém Čmejla.

V obou dalších kategoriích jsme měli také své zástupce, ale bohužel to již „necinklo“. V kategorii přípravky kluků závodili v Domažlicích tři atleti – Pepa Ptáček, Tomáš Smrčka a Martin Bořánek. Přestože kluci podávali pěkné výkony, bohužel to na medaili nestačilo. Nejlepší z kluků byl Martin Bořánek, který byl 4. hodu míčkem a 8. v běhu na 60 metrů. Pepa Ptáček byl jen těsně 5. v hodu míčkem a 6. v běhu na 400 metrů. Tomášovi Smrčkovi nejlépe vyšel skok daleký, kde byl 10.

Poslední kategorií, kde jsme měli početně nejmenší zastoupení byla mladší přípravka dívek. V Domažlicích závodily dvě dívky – Nikolka Jandová a Anežka Vejskalová. Anežce se nejvíce podařil skok daleký, kde vybojovala 7. místo a Nikče se nejvíce povedl běh na 60 metrů, kde se umístila na 6. místě.

Výsledky

Pro závodníky z kategorie přípravek to ještě není poslední možnost si zazávodit. Posledním závodem, kde budou moci zabojovat o pěkné výkony a umístění bude 28.9.2023 Krajské mistrovství jednotlivců v Plzni. Snad bude pěkné počasí a pojedeme v co největším počtu. Děkujeme závodníkům za výbornou reprezentaci oddílu a gratulujeme k úspěchům. Zároveň přejeme dětem co nejvíce radosti z pohybu a tréninku.