Klatovští atleti sbírali v Nýřanech pouze pódiová umístění

Ve středu 21.8. proběhly závody v Nýřanech, kde klatovskou atletiku reprezentovalo 5 sportovců, kteří si celkově připsali pět vítězství a jedno druhé místo. Ženská kategorie měla zastoupení v běhu na 60 a 100 m v podobě dvojnásobné vítězky Lucie Ledvinové, v běhu na 300 m vyhrála Agáta Šůsová a z technických disciplín vyhrála oštěp Natálie Kantová v nové osobním rekordu 30,25 m 600 g náčiním. V mužích vyhrál skok daleký Lukáš Bešta a v běhu na 150 m byl na druhém místě Jiří Bešta, který výkonem 17,75 s ustanovil nový a zároveň první oddílový rekord na této distanci.
Hvězdná sestava na závodě v Nýřanech
O 4 dny dříve, v sobotu 17.8. se konal v Domažlicích tradiční mítink Chodská 1500 a Velká cena na 100 m. Zde se sešla kvalitní konkurence včetně extraligových závodníků a naši zástupci zde na pódiová umístění nedosáhli. Největším úspěchem bylo 4. místo a vylepšený osobní rekord v běhu na 1500 m dorostenek Báry Kořínkové, který má nyní hodnotu 5:20,41 min. Další čtvrté místo bral ve výšce Lukáš Bešta, který se představil také v běhu na 100 m. V tomto nejkratším sprintu nás reprezentoval i druhý z bratrů Jiří Bešta, kterému uniklo finále o jedinou setinu. V pomalejším běhu na 1500 m bral 5.místo Vojtěch Koželuh.