4.kolo 2. ligy přineslo nejlepší umístění obou družstev a záchranu soutěže

V sobotu 24.8. se na pěkném berounském stadionu s pěti dráhami na ovále a 7 na rovince uskutečnilo závěrečné 4.kolo II. ligy a obě naše družstva dospělých zde bojovala vzhledem k výsledkům z předchozích kol o udržení soutěže pro příští sezónu. To se oběma družstvům podařilo, když ženy zopakovaly pěkné páté místo ze třetího kola, muži po nezdaru v třetím kole zabojovali a v Berouně brali 6. příčku.

Velice pozitivní dojem zanechalo družstvo žen, kde každá z minimalistického počtu pouhých osmi !! závodnic dokázala bodovat.  Vítězství v disciplínách vybojovaly tradiční opory – Ivča Špererová v disku, Péťa Dolejšová  v běhu na 1500m, Julča Kubátová na 800m. Všechny tři dívky bodovaly v dalších svých disciplínách a včetně štafety na 4x400m. Tradiční oporou byla sprinterka Lucka Ledvinová, která brala dva pomyslné bronzy. Další pěkné výsledky znamenající body zaznamenaly talentovaná Bára Kořínková na 400m a 800m, stejně jako Péťa Baarová, která si při premiéře na závodech v dospělých střihla hned tři disciplíny. Ve vrhačských disciplínách přinesly cenné body zkušené závodnice Zdeňka Špererová a Irena Stahlová.

Muži se sešli v letos rekordním počtu 14 borců, dva z toho však byli chodci Tomáš Görner a Zdeněk Bittengl , kteří v předsunutém  závodě prvním a čtvrtým místem zajistili nadýchaný bodový polštář ještě před vlastním sobotním závodem. Největší oporou byl tradičně Jirka Bešta, který mimo vítězství v tyči přidal body v dalších disciplínách a celkem jich posbíral 21. Další vítězství přidal na 110m překážek Vašek Šilhavý. Největší  bodové zlepšení oproti minulým kolům přinesly vrhy, kde se ke stálici Mírovi Pourovi přidali zkušení Aleš Procházka a Juraj Kudry, premiéru na dospěláckých závodech si odbyl Ondra Šot.  V obou disciplínách s laťkou bodoval šéftrenér Lukáš Bešta. Na 800m nám pomohl hostující talent Štěpán Trávníček. Na vytrvaleckých tratích nás reprezentoval kvartet Ondra Váchal, Kuba Jelínek, Honza Pergler a Vojta Koželuh. Zde však toto kolo bylo kvalitativně srovnatelné se závody 1.ligy, kvantitavně oba závody na 3000m a 1500m připomínaly pražský maraton – počty startujících 26 a 23.

Zhodnocení celé sezóny od vedoucích družstev přineseme později 🙂

výsledky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..