Jubilejní ročník Běhu Hůrkou zlomil všechny rekordy.

V sobotu 9. října se na našem stadionu konal 10. ročník Běhu klatovskou Hůrkou. I přes ranní mráz bylo počasí dokonalé, jasná obloha a sluníčko, na kterém bylo velmi příjemně. Jubiljení ročník byl k radosti pořadatelů ozdoben účastnickým rekordem a to 259 startujících běžců a běžkyň, z toho 177 v dětských kategoriích, kdy poměřily své síly děti příchozí z okolí Klatov, tak samozřejmě i spousta mladých registrovaných atletů z oddílů plzeňského kraje. K vidění byly opravdu strhující výkony, kdy se mnohdy o pořadí rozhodovalo až v těsných soubojích na cílové pásce. Gratulace a pochvala patří všem dětem, jež se tohoto náročného závodu zúčastnily, i rodičům za příkladné fandění.

V dospělých kategoriích došlo k přepisování rekordů závodu a to jak u mužů tak u žen. V ženách stávající rekord klatovské Péti Dolejšové 22:20 pokořily první dvě závodnice – vítězná Eliška Hostková ze Sušice (21:55) i druhá Eva Slavíková (22:04) z legendárného pražského Kerteamu. Ještě více byl rozcupován byl dosavadní mužský rekord Jirky Vojáka 18:29, který překonali hned první tři závodníci – Tomáš Jaša (AK Škoda Plzeň) 17:44, Lukáš Krýsl (AC Domažlice) 17:53 a Philippe Carpentier (AK Škoda Plzeň) 18:00. To vše jen ukazuje na velikou kvalitu letošního startovního pole. Pořadatele potěšila také velká účast místních běžců, celkem se na dospělou trať vydalo 53 mužů a 30 žen.

Děkujeme všem za účast a těšíme se na setkání na 11. ročníku závodu příští rok v sobotu 8.října 2022