Družstvo žen na domácí půdě vítězně !

V sobotu 14.5. se na našem krásném stadionu za slunečného počasí odehrálo 1.kolo oblastního mistrovství družstev dospělých. Mezi týmy žen figuruje letos i mladé družstvo klatovských děvčat, která po loňském sestupu z druhé ligy mají jasný cíl si letos baráž zopakovat a porvat se o postup zpět do druhé ligy.

K tomu je ovšem potřeba postoupit z oblastního mistrovství, k čemuž hned v prvním domácím kole naše družstvo rázně vykročilo, když zvítězilo o 45 bodů před dívkami z Chebu. Do soutěže se v dresu Atletiky Klatovy zapojilo 15 děvčat, přičemž všechny holky předvedly fantastické výkony a všechny získaly důležité body pro družstvo, ačkoliv věkem žena je pouze vedoucí družstva Ivča Koželuhová, ostatní holky jsou věkem ještě juniorky, dorostenky či dokonce žákyně. Krom cenných bodů se povedla i řada osobních rekordů, ačkoliv minimálně pro polovinu děvčat to byla premiéra v kategorii dospělých. Nejvíce bodů za dvě vítězství ve svých disciplínách vybojovaly Dáša Řezáčová a hostující Sarah Vápeníková, jedno dílčí prvenství si připsaly dále Štěpánka Hanušová, Vendulka Haladová a hostující Terka Šedivá. Dále krom výše zmíněných jmen v klatovských barvách bojovaly a bodovaly Kačka Chladová, Eliška Vozárová, Andrea Nushartová, Anička Řezáčová, Markéta Steiningerová, Ida Klepalová, Kristýna Hozmanová, Hanka Hronková, Anička Potužníková a Verča Černá. Holkám patří obrovská gratulace, poděkování hostujícím závodnicím a všichni klatovští atleti drží palce do dalších kol, aby se podařilo navázat na tento skvělý výsledek.

Děkujeme dále rozhodčím, pomocníkům a všem, kdo se podíleli na přípravě a hladkém průběhu závodů, po mnoha letech byla v Klatovech pořádná dospělá atletika a to je dobře.  

Jedinou momentkou je foto naší elitní závodnice Markét S. těsně před prvním pokusem v disku. Kvůli organizačnímu vytížení nebylo kdo by fotil.

Výsledky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..