Atleti a atletky bojovali na II. lize dospělých do roztrhání těl i treter.

Druhé ze tří kol letošní II. Ligy mužů a žen se konalo na začátku prázdnin v neděli 4.7. ve Vlašimi, kam jezdíme každoročně rádi. Krom tradiční skvělé dvojice komentátorů udělalo našim atletům radost slunečné počasí a mírný vítr. Ovšem termín začátku prázdnin a dvou navazujících svátků okleštil naši výpravu, bohužel zejména v sestavě naší něžné části, kde holky po 8. místě na přechozím kole potřebovaly bojovat skončit lépe, ale v sestavě pouhých 8 atletek se zázraky dělat nedají. Nicméně holky bojovaly jako lvice o každý bod a všechny bez výjimky předvedly skvělé výkony ocukrované osobními rekordy.

Nejvíce bodů jako správná vedoucí družstva vybojovala Ivča Koželuhová, která v nabitých vrhačských disciplínách disku a kladivu mezi velkými vrhačskými výpravami Čtyřech Dvorů a pražských Vinohrad vydolovala 11 bodů, a ještě stihla udělat skvělé fotky. Deset bodů přidala Natálka Kantová v tyči a oštěpu, bohužel obě disciplíny se konaly v jednu chvíli, ovšem na opačných stranách stadionu, a tak Naty absolvovala mimo soutěž i osmistovku při přebíhání mezi sektory, což se podepsalo i na výkonech, kde Natálka umí i lépe. K oporám družstva žen se už řadí i dorostenka Štěpánka Hanušová, která zvládla též 10 bodů, když v patnáctistovce posunula svůj osobák z MČR o 4 vteřiny na 5:05,47 min. Další body přidala při svém prvním startu v životě v běhu na 400 m za fantastický čas 64,82 s. Společně s Štěpánkou absolvovala premiéru na čtvrtce Kačka Chladová byl z toho též luxusní výkon 65,29 s, přičemž holky startovaly v třetím, papírově nejslabším rozběhu, čekala je tak velká neznámá a musely běžet tento náročný nejdelší sprint jen na pocit. Jejich závod byl možná nejhezčím okamžikem dne a už se těšíme, až holky převedou svůj potenciál na této trati i v dalších závodech. Kačka ještě přidala osobák na dvoustovce a bojovala v dálce.

Další body přidaly půlkařky Anča Řezáčová s Barčou Kořínkovou, které doběhly ve dvou desetinách v čase 2:31, což pro Aničku byl cenný osobák o dvě vteřiny a pro Barču season best. Krásné 7. místo a osobní rekord na patnáctistovce vybojovala nejmladší členka naší výpravy i startovního pole na patnáctce Vendulka Haladová. Na krátkých i dlouhých překážkách, kde byla v tomto kole velká konkurence válčila dorostenka Barča Vláčilová. Nicméně v takto málo početné sestavě nelze dělat divy, holky obsadily opět osmé místo, a pokud se na posledním kole nestane nějaký zázrak, čeká naše děvčata na podzim baráž o udržení II. ligy.   

Družstvo mužů na tom bylo o něco lépe, sestava čítala 10 klatovských atletů plus 3 hostující borce z Domažlic. Nejvíce bodů ze všech mužů v celém kole vybojoval náš Jirka Bešta, který zvítězil v tyčce, kde se mu pouze zatím nezdařilo vylepšit svůj oddílový rekord. Jirka přidal vítězství na 110 překážek a páté místo v oštěpu. Ve vrhačských disciplínách zazářil Aleš Procházka, který jako správný srdcař po dvoudenním festivalu a patřičně nevyspalý neváhal absolvovat dalekou cestu, aby představil ve všech svých disciplínách tj. disku, kouli i kladivu a ve všech bodoval, přičemž v kladivu bral třetí místo za parádních 46,62 m. V kladivu se dostal do finále i druhý srdcař Míra Pour, který opět v blízkosti Vlašimi trávil víkend a nejlepší program na nedělní dopoledne představoval závod na lize, když Míra bral body za sedmé místo a kvalitních 37,71 m.

Ve sprintech byli našimi želízky v ohni mladé pušky Bery Ramizi, který vyhrál B- finále na stovce a Vojta Chroust, který si vylepšil osobák na nabité čtvrtce časem 52,74 s. Další body přidal Vojta na výšce za 177 cm. Nejvíce bodů urvali naši běžci na 5000 m, kde body za 8. místo urval Přemek Koranda, 7 bodů za krásné čtvrté místo ve svém premiérovém závodě na dráze a tím i osobním rekordem, přidal skvělým taktickým výkonem a časem 17:28 Vojta Opl, a první místo vybojoval jeho jmenovec Vojta Koželuh. Ten si za půl hodiny střihl závod na 400 m překážek, kde vybojoval páté místo v osobním rekordu. V kvalitní konkurenci na osmistovce bral body za páté místo Jirka Procházka. V závěrečné patnáctistovce jsme měli na startu 4 borce, body za 9. a 10. místo posbírali již lehce unavení Vojta Koželuh s Jirkou Procházkou, černý petr v podobě 11. příčky zbyl na hostujícího Kubu Macána a cenné zkušenosti i osobní rekord si vyběhl starší žák Kuba Beneda, který se každým závodem zlepšuje.

Ve vyrovnaném závodě byly důležité i závěrečné štafety, kde jsme si hodně slibovali od Áčkové sestavy – Bery, Honza Kuchař, Vojta Chroust a Jirka Bešta, kdy 3/4 štafety byly dokonale seběhané ze čtvrtečního tréninku. Bohužel již na první předávce skončil kolík hluboko ve křoví 3 metry od vnějšího okraje dráhy, a ikdyž ho Bery neuvěřitelně rychle vylovil a kluci tréninkově štafetu doběhli, výkon nemohl být logicky uznán. Tím se tíha okamžiku přesunula na béčkovou vytrvaleckou štafetu, která byla určena právě pro tyto nepředvídatelné účely a pro radost. Nakonec ve složení Procházka, Koželuh, Macán a jediný sprinter Vojta Soukup vybojovala cenné dva body za 9. místo.

Každý bod se nakonec ukázal jako neskutečně důležitý, protože pozice na 4. a 8. místě dělilo pouhých deset bodů. Naši muži figurují na 5. pozici, uvidíme jak pořadím ještě zamává chůze. Všichni předvedli výkony do roztrhání těl, Natce Kantové po nedělních závodech zvolna končí svou kariéru i její poloroztrhané tretry. Děkujeme Domažlickým klukům za pomoc a přejeme všem našim atletům hezké léto a v srpnu, případně září budeme bojovat dál.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..