V průměru téměř jedna medaile na jednoho závodníka!!!

Závěr letošní zvláštní jarní sezóny bych zakončil následujícími odstavci z posledních dvou závodů. Letošní společně krajské mistrovství tři krajů (plzeňského, karlovarského a jihočeského) se kvůli covidové situaci konalo v Plzni netradičně až v prázdninovém období. Dokonce se v daném týdnu uskutečnily rovnou troje závody (dva dny před krajským mistrovstvím se téměř všichni naši závodníci zúčastnili ligové soutěže), což dalo našim atletům pořádně zabrat (už v autobuse bylo slyšet: “mě bolí nohy, já to nedám, to nemá cenu, proč sem vůbec jedu” a podobně), ale přesto se všichni jako vždy hecnuli, a nakonec jsme si odvezli celou řadu medailí. 

Nejúspěšnějším závodníkem byl jako již tradičně Jiří “George” Bešta, který získal celkem čtyři medaile. Nejlépe si vedl ve výšce a oštěpu, které vyhrál výkony 184 cm, resp. 48,98 m. Dále přidal ještě individuální stříbro v tyči za výkon 4 metry rovné a rovněž se podílel na stříbrné štafetě, která byla doplněna o naše talentované dorostence Vojtu Chrousta, Beriho Ramiziho a Tomáše Mastného. Poslední dva jmenovaní se dále představili i na hladkých sprintech, které ale byly bohužel znehodnoceny poměrně silným protivětrem. Oba se ale probojovali do finále stovky, kde si lépe vedl Tomáš, který celkově obsadil nepopulární 4. místo. Stejnou pozici obsadil i na dvojnásobně distanci, kde si vylepšil osobní maximum na 24,19 s. 

Další medaili vybojovala Majda Štampachová v její hlavní disciplíně hodu oštěpem výkonem 35,34 m. Majda vidí značné rezervy ve svých posledních výkonech, ale slibuje, po rekonvalescenci ramena, osobní rekordy. 

Dále se představily naše středotraťařky na distanci 800 metrů. Po únavě z nedělních závodů zaběhla Štěpánka Hanušová ve svém prvním startu této sezóny na půlce osobák časem 2:26,75 a ostřílené půlkařky Anča Řezáčová a Barča Kořínková lehce zaostaly za hranicí 2:30. Barča se Štěpánkou nastoupily ještě na poloviční trati, kde Barča vybojovala za ženy stříbrnou medaili. Čtvrtku za dorostenky zaběhla se Štěpánkou ještě Kačka Chladová a obě svůj čas posunuly na hranici 64 vteřin, Katka dokonce vylepšila osobák na 63,91 s. Kačku jsme ještě mohli vidět na její oblíbené disciplíně skoku dalekém, kde zprvu bojovala s rozběhem, a dokonce se odrážela z neodrazové nohy, ale nakonec se s rozběhem srovnala a byl z toho skok dlouhý 4,81 m, čímž zaostala pouhých pár centimetrů za svým nejlepším výkonem.

Na náročné trati 300 m překážek si skvěle vedla Barča Vláčilová, která dále rozběhla stovkovou štafetu, jejíž kvartet doplnily ještě Barča Kořínková, Štěpánka Hanušová a Majda Štampachová, přičemž si děvčata otestovala svou rychlost a doběhla na čtvrté pozici.

Poslední se z naší elitní skvadry představil čtvrtkař a výškař Vojta Chroust, který si netradičně střihl oštěp, kde si vylepšil osobák o necelých šest metrů na 43,89 m. Jako příprava na nadcházející krajský víceboj, výborné! Bohužel jeho úsilí bylo tak velké, že si tímto pokusem poranil záda. Kvůli tomuto nešťastném incidentu se nemohl zúčastnit běhu na 400 m, ovšem ve výšce i přes ukrutnou bolest zabojoval a překonal laťku ve výšce 171 cm, čímž obsadil 5. místo. 

A na závěr stručný report ze závodu družstev z Písku rovněž z tohoto týdne. Z dorostenců se představili Berin Ramizi s Vojtou Chroustem v barvách klubu AC Domažlice, přičemž kluci celkově jako tým obsadili druhé místo mezi všemi juniorskými družstvy plzeňského, karlovarského a jihočeského kraje, čímž si zajistili účast na mistrovství Čech 11. září v Pardubicích. Klukům budeme držet palce, aby jak se říká “potahali” domažlické družstvo. Co se týká dorostenek, tak jejich početnost v našem oddílu je značně vyšší než u kluků, a proto byla snaha postavit vlastní družstvo. Bohužel vzhledem k termínu závodů 10. července, z něhož pramenila celá řada dovolených, čítalo naše družstvo pouze čtyři srdcařky, jmenovitě Majdu Štampachovou, Štěpánku Hanušovou, Ninu Brunnerovou a Elišku Vozárovou. Holky se byly jednak s konkurencí, ale především s únavou z předchozích závodů, což rezultovalo v uvozovkách pouze v jeden, ale o to cennější osobák v podání Štěpky Hanušové na osmistovce, který má v současnosti hodnotu 2:26,57.

Teď si dáme týdenní pauzu, a potom hurá do přípravy, která vyvrcholí tradičním týdenním soustředěním v Sušice na začátku srpna, čímž poladíme na srpnovou a zářijovou část sezóny, kdy bude hlavním vrcholem mistrovství republiky žactva, kde budeme mít i žhavé želízko v ohni, co se týká zisku medaile ve vrhu koulí.   

Autor: Lukáš Bešta a autobusové společnice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..