Žactvo přivezlo medaile z haly

V neděli 16. února se konalo halové mistrovství žactva Plzeňského kraje v Praze ve Stromovce. Atletiku Klatovy reprezentovalo v obou kategoriích (mladší a starší žacvto) celkem 26 závodníků, kterým se podařilo vybojovat 9 cenných kovů.

V kategorii staršího žactva se nejlépe vedlo Karolíně Machové, která potvrdila roli favofitky ve vrhu koulí a zvítězila výkonem 11,47 m. Karolína měla po celou soutěž velmi vyrovnané výkony a většina pokusů přeletěla jedenácti metrovou hranici. Nejdelší a vítězný výkon ji zatím řadí na 5. místo letošních tabulek a zaručil jí účast na halovém Mistrovství ČR v Praze. Nejúspěšnějším starším žákem byl Vojtěch Chroust, který se umístil na 3. místě ve skoku vysokém, kde osobním rekordem překonal výšku 166 cm. Dále zvítězil ve svých rozbězích na 150 m časem 18,80s a na 300 m časem 40,43 s – tento čas by mu také mohl zajistit účast na halovém MČR. Třetí medaili v kategorii staršího žactva přidala nenápadná Denisa Bubeníková v běhu na 1 500m, kde vybojovala v čase 5:56,7 bronzovou medaili.

Dále je nutné ocenit finálové účasti, tzn. umístění do 8. místa. Nejcennější finlovou účastí v kategorii staršího žactva asi bylo 6. místo Jiřího Matouška v běhu na 60m za čas 7,88s, protože konkurence na této trati byla opravdu veliká. Dále se velmi pěkně představili ve vrhu koulí David Prášil – 4. místo za 8,55m a Kryštof Holý – 5. místo za 7,78m. Finálovou účast si také užila výborná vícebojařka Magdaléna Štampachová, která skončila ve vrhu koulí na 8. místě a ve svém rozběhu na 150 m byla druhá s časem 21,59s. Dále v první osmičce skončila ještě Nina Brunnerová ve skoku vysokém, která překonáním svého osobního rekordu a vysněné hranice 141 cm brala 7. místo. Barbora Jandová při své atletické premiéře za výkona 448 cm brala v dálce 8. místo. Dalšími účastníky za starší žactvo byli Natálie Pešlová, Kristýna Strejcová, Lea Begerl, Eliška Vozárová, Anna Řezáčová, Jakub Šindelář, Ondřej Jána a Jan Fridrich.

V kategorii mladšího žactva byla nejúspěšnější závodnicí Kristýna Hozmanová, které se v den závodů sešlo vše, co je k závodění potřeba. Z každé disciplíny, ve které nastoupila si odvezla domů medaili a osobní rekord. Zlato vybojovala ve skoku do výšky za výkon 149 cm i ve skoku dalekém, kde výkonem 470 cm na poslední chvíli překonala o pár centimetr soupeřku ze Škody Plzeň. V běhu na 60 m výkonem 8,49 si doběhla pro 2. místo. Nejúspěšnějším mladším žákem byl Jan Kuchař, který získal dvě medaile. Ve vrhu koulí za výkon 9,08m bral stříbro a v běhu na 60 metrů byl za výkon 8,40s třetí. Bramborovou medaili bral v běhu na 150 metrů, když v čase 20,63s doběhl čtvrtý. Poslední medailistkou byla Martina Chalupová, která si v běhu na 800 m vytvořila osobní rekord a za čas 2:48,06 získala bronzovou medaili.

Stejně jako u staršího žactva, tak i u mladšího žactva bychom rádi vyzdvihli i finálové účasti. Ve skoku dalekém byla na nepopulárním 4. místě Dagmar Řezáčová výkonem 425cm, v běhu na 60 m si doběhla ve velmi rychlém finále pro 7. příčku v čase 8,85s. V běhu na 60 m překážek bohužel Dáša zaškobrtla, ale i tak si doběhla pro pěkné 8. místo v čase 11,45s. Sedmé místo vybojovala ve vrhu koulí Petra Němečková za výkon 7,70m. Finálové účasti v mladších žácích si svými výkony zajistili Jakub Toušek ve skoku dalekém a Radek Němeček ve vrhu koulí. Klatovskou atletiku pak dále v mladším žactvu reprezentovali Barbora Fridrichová, Kateřina Matějková, Aneta Náměstková, Ladislava Vernerová a Tomáš Nushart.

Někteří ze závodníků bohužel prožili smolnou neděli a závody se jim nepodařili úplně podle jejich představ. Ale je třeba neklesat na mysli a vzájemně se povzbudit do dalšího tréninku. Svěřence můžeme za jejich přístup k závodům a vytvoření fantasticky přítelské atmosféry v týmu jen pochválit. Důkazem bezvadného přístupu budiž to, že někteří si zapomněli tretry, ale našly se dobré duše, které jim je na disciplíny zapůjčily. Všem přejeme hodně píle a vytrvalosti do nadcházející sezóny a našim účastníkům MČR budeme držet palce.