Vydařený večerní mítink ve Stříbře

V sobotu 5.6. vyrazila devítičlenná výprava našich atletů na večerní mítink do Stříbra. Jelo se dvěma automobily, jejichž posádky bychom v klidu mohli nazvat skupinami A a B, ale je to čistě informativní označení. Ani jedna skupina cestou nebrala benzín a obě se minimálně do Stříbra dostaly v pořádku, neb všichni pasážeři závodili.

V závodě v hodu oštěpem dorostenek zvítězila v konkurenci 15 soupeřek Majda Štampachová v novém osobním rekordu 39,83 m. Vytoužená čtyřicítka je tak doslova na dosah.

Největší zastoupení měl náš oddíl v běhu na 1500m, kde se v mužích představili Kuba Beneda, Jirka Procházka a Vojta Koželuh. V kvalitním prvním rozběhu běželi Vojta s Jirkou s dalšími 18 běžci, a svižný závod využili k slušným výkonům. Jirka potvrdil svou formu a zaznamenal ve třetím letošním dráhovém závodě třetí osobní rekord 4:13,09 . V druhém rozběhu se ke svému prvnímu startu na dráze v životě postavil žák Kuba Beneda a byl z toho slušný čas 5:07,64.

V rozběhu žen si svůj druhý dráhový závod a první patnáctistovku v životě střihla žákyně Vendulka Haladová a doběhla též v pěkném výkonu za 5:51,04. Pořadí na tomto mítinku není důležité, zvláště když byla Vendulka nejmladší závodnicí startovního pole, Kuba druhým nejmladším závodníkem a většina soupeřů obou našich talentů byla dorosteneckého věku či dospělí. Pro oba to byla zdařilá premiéra a dobrá zkušenost vzhledem k nadcházejícím závodům svých věkových kategorií.

Další super výkony převedly naše žákyně Kristýnka Hozmanová a Dáša Řezáčová, které ovládly v tomto pořadí závod na 200 m, ačkoliv ročníkově byly nejmladší ve startovní listině. Výkony 26,79 s a 27,48 s. Dáša před tím ještě vyhrála svůj rozběh na poloviční trati výkonem 13,42s. Dvoustovku si zaběhl i Vojta Chroust a výkonem 24,09 zaostal jen o 9 setin za osobním rekordem z minulého týdne.

Ovšem Vojta si spravil chuť ve skoku vysokém, kde vyrovnal výkonem 175 cm svůj osobní rekord. Za svými očekáváními ve výšce se tentokrát zůstali Kristýnka Hozmanová a Lukáš Bešta, kteří však hned v úterý budou mít šanci si spravit chuť na domácím stadionu. Přijďte fandit !