Vydařená pokračování sezóny běhů mimo dráhu

V druhé polovině léta se každoročně rozjíždí ve větším počtu i závody v bězích mimo dráhu, které jsou zajímavým a zábavným zpestřením k dráhovým závodům pro všechny věkové kategorie.

První zářijovou sobotu se konal v klatovském parku 6. ročník Běhu klatovskou kolonádou, který pořádá Pavel Matejčík z našeho klubu. A jakožto hlavní organizátor byl letos velice spokojen, neboť i díky slunečnému počasí se na start postavilo neuvěřitelných 102 mladých běžců a běžkyň a dalších 91 dospělých závodníků. A v tomto závodě měla klatovská atletika velké zastoupení ve všech věkových kategoriích. Těší nás zejména velká účast našich malých atletů ! Naši atleti figurovali samozřejmě i ve startovním poli dospělých, kde si krom mužů a žen střihlo dospěláckou trať několik žákyň a dorostenek. Jen namátkově, absolutní vítězkou v kategorii žen se stala Štěpánka Hanušová, třetí místo v kategorii mladších žen vybojovala žákyně Vendulka Haladová. V mužích se zase na bednu podívali Vojtové Koželuh a Opl. Úspěchů klatovské atletiky v řadách mládeže bylo mnoho, nebudeme všechny vyjmenovávat, abychom někoho neopomněli 🙂 . Koukněte do výsledků

FOTO z Běhu Klatovskou kolonádou – 1.část, 2. část

Krom závodů mladšího žactva v Plzni na dráze se ve středu 8.9. konal v Liticích další závod krajského běžeckého poháru mládeže, Běh osvobození (již podruhé konaný kvůli jarním opatřením netradičně na podzim). Pomyslný prapor klatovské atletiky držely jako tradičně v druhé nejmladší kategorii Adélka Vondráčková a v mladších žákyních Vendulka Řeřichová, která vybojoval medaili za třetí místo. V kategorii starších žáků se představili nadějní univerzálové – vícebojaři Kuba Beneda a Honza Kuchař, kteří brali v tomto pořadí 2. a 3. místo, když nestačili pouze na skvělého závodníka z Petřína. V minimalistickém závodě dospělých si pro první dvě místa v konkurenci dalších dvou mužů doběhli Vojta Koželuh s Kubou Jelínkem. Hezký závod, v pěkném prostředí, na kterém naši byli již druhý rok po sobě a kam se opět rádi vrátí.

O víkendu pokračuje běžecký pohár mládže Plzeňským kardioběhem – propozice ZDE
Držíme palce našim mládým závodnícím a závodníkům a přejeme hezký zážitek.

Zároveň celá klatovská atletika bude napjatě sledovat víkendové MČR staršího žactva, kde budeme mít dvě želízka v ohni – Karolínu Machovou a Kristýnku Hozmanovou. Tak držte všichni palce, ať se to holkám vydaří dle jejich představ !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..