FotogalerieZávody

Velký úspěch klatovských atletek v boji o II. ligu

Předposlední zářijový víkend patřil královně sportů, atletice. V sobotu 22. září se na západní část republiky sjely týmy mužů a žen z Čech, aby bojovaly o postup do II. ligy mužů a žen. Na atletický ovál do Stříbra zavítalo celkem deset mužských a osm ženských družstev. Na účast v baráži o postup do vyšší soutěže dosáhli vítězové Krajské soutěže družstev a týmy na posledních místech v II. lize. Postupová místa byla jasně stanovena, první tři týmy na pomyslných stupních vítězů mají v příští sezóně zajištěnou účast ve vyšší soutěži, a to II. lize.

Klatovský tým žen věděl, že postup v baráži nebude snadný, ale jak se říká: naděje umírá poslední. Děvčata vyrazila do Stříbra v nemalém počtu sedmnácti závodnic. Během závodů panovaly v družstvu dobrá nálada a týmový duch. Další pozitivní věcí bylo nasazení klatovských atletek ve všech, sedmnácti, disciplínách v programu závodu.

Na nejkratší sprintérské distanci se představila Kristýna Mikulová. Dvojnásobnou tratí, 200 m, prolétly Agáta Šůsová a Karolína Strašková. Trať 400 m neboli čtvrtku zaběhla děvčata: Anna Šafaříková, Agáta Šůsová a Julie Kubátová. Tu samou trať jen s deseti překážkami v dráze přeběhly: Lucie Tůmová, Iveta Špererová a Petra Löffelmannová. Lucie Tůmová vybojovala cenné body také v disciplíně 100 m překážek. Dva atletické okruhy běžely v rychlém tempu Julie Kubátová a Petra Löffelmannová. Střední trať 1 500m si vyzkoušela Hedvika Papayová. V nejdelší běžecké disciplíně, a to běhu na 5 km si dobře takticky vedla Petra Dolejšová s Idou Kubrovou. V sektoru dálky si dolétla Kristýna Mikulová, Anna Šafaříková a Natálie Kantová pro velmi povedené výkony. Finálovou účast v soutěži trojskokanek si vybojovala Anna Šafaříková. Stylem Flop překonávaly laťku na stojenech atletky: Martina Jandová, Lucie Tůmová, Karolína Strašková a Kristýna Mikulová. Další, kdo překonával laťku, s pomocí tyče, byla Natálie Kantová. Na vrhačské ploše si zaházely oštěpem Irena Stahlová, Petra Koštová, Natálie Kantová a Martina Jandová. S dalším vrhačským náčiním, kilovým diskem, si poradilo rodinné duo Iveta a Zdeňka Špererovy, dále Irena Stahlová i Anežka Pourová. Nejtěžší vrhačské náčiní, čtyřkilogramové kladivo se podařilo velmi dobře odhodit Anežce Pourové, Petře Koštové, Zdeňce Špererové a Ireně Stahlové. V poslední vrhačské disciplíně, a to vrhu koulí závodily Martina Jandová, Petra Koštová a Zdeňka Špererová. Na závěr celého sportovního dne představily jednotlivé týmy své zástupce na štafetě 4 x 100 m, kde jsme měly také dvě úspěšná zastoupení, a to v sestavách: Kristýna Mikulová, Lucie Tůmová, Anna Šafaříková, Agáta Šůsová a Iveta Špererová, Petra Dolejšová, Martina Jandová, Julie Kubátová.

Děvčata týmu Klatov celou letošní sezónu dominovala na předních příčkách krajské atletické soutěže družstev. V důležitém závodě si mnoho našich závodnic vytvořilo letošní, dokonce i osobní rekordy, vybojovaly přední příčky, potýkaly s kvalitními soupeřkami, silným protivětrem a v neposlední řadě pořadatelskými nedostatky v několika disciplínách. Za parádní výkony získala Atletika Klatovy celkem 156 bodů, a tím i pomyslnou třetí příčku. To znamená, že v nadcházející atletické sezóně se atletky mohou těšit na účast ve vyšší soutěži, společně s týmem klatovských mužů. Vedle Klatov se do II. ligy dostal z prvního místa tým Karlových Varů (201, 5 bodu) a z druhé pozice družstvo Turnova (190 bodů).

Velké DÍKY patří všem za celou letošní povedenou sezónu

Družstvo žen na baráži (několik opor na snímku bohužel chybí)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.