Velký úspěch klatovských atletek v boji o II. ligu

Předposlední zářijový víkend patřil královně sportů, atletice. V sobotu 22. září se na západní část republiky sjely týmy mužů a žen z Čech, aby bojovaly o postup do II. ligy mužů a žen. Na atletický ovál do Stříbra zavítalo celkem deset mužských a osm ženských družstev. Na účast v baráži o postup do vyšší soutěže dosáhli vítězové Krajské soutěže družstev a týmy na posledních místech v II. lize. Postupová místa byla jasně stanovena, první tři týmy na pomyslných stupních vítězů mají v příští sezóně zajištěnou účast ve vyšší soutěži, a to II. lize.

Klatovský tým žen věděl, že postup v baráži nebude snadný, ale jak se říká: naděje umírá poslední. Děvčata vyrazila do Stříbra v nemalém počtu sedmnácti závodnic. Během závodů panovaly v družstvu dobrá nálada a týmový duch. Další pozitivní věcí bylo nasazení klatovských atletek ve všech, sedmnácti, disciplínách v programu závodu.

Na nejkratší sprintérské distanci se představila Kristýna Mikulová. Dvojnásobnou tratí, 200 m, prolétly Agáta Šůsová a Karolína Strašková. Trať 400 m neboli čtvrtku zaběhla děvčata: Anna Šafaříková, Agáta Šůsová a Julie Kubátová. Tu samou trať jen s deseti překážkami v dráze přeběhly: Lucie Tůmová, Iveta Špererová a Petra Löffelmannová. Lucie Tůmová vybojovala cenné body také v disciplíně 100 m překážek. Dva atletické okruhy běžely v rychlém tempu Julie Kubátová a Petra Löffelmannová. Střední trať 1 500m si vyzkoušela Hedvika Papayová. V nejdelší běžecké disciplíně, a to běhu na 5 km si dobře takticky vedla Petra Dolejšová s Idou Kubrovou. V sektoru dálky si dolétla Kristýna Mikulová, Anna Šafaříková a Natálie Kantová pro velmi povedené výkony. Finálovou účast v soutěži trojskokanek si vybojovala Anna Šafaříková. Stylem Flop překonávaly laťku na stojenech atletky: Martina Jandová, Lucie Tůmová, Karolína Strašková a Kristýna Mikulová. Další, kdo překonával laťku, s pomocí tyče, byla Natálie Kantová. Na vrhačské ploše si zaházely oštěpem Irena Stahlová, Petra Koštová, Natálie Kantová a Martina Jandová. S dalším vrhačským náčiním, kilovým diskem, si poradilo rodinné duo Iveta a Zdeňka Špererovy, dále Irena Stahlová i Anežka Pourová. Nejtěžší vrhačské náčiní, čtyřkilogramové kladivo se podařilo velmi dobře odhodit Anežce Pourové, Petře Koštové, Zdeňce Špererové a Ireně Stahlové. V poslední vrhačské disciplíně, a to vrhu koulí závodily Martina Jandová, Petra Koštová a Zdeňka Špererová. Na závěr celého sportovního dne představily jednotlivé týmy své zástupce na štafetě 4 x 100 m, kde jsme měly také dvě úspěšná zastoupení, a to v sestavách: Kristýna Mikulová, Lucie Tůmová, Anna Šafaříková, Agáta Šůsová a Iveta Špererová, Petra Dolejšová, Martina Jandová, Julie Kubátová.

Děvčata týmu Klatov celou letošní sezónu dominovala na předních příčkách krajské atletické soutěže družstev. V důležitém závodě si mnoho našich závodnic vytvořilo letošní, dokonce i osobní rekordy, vybojovaly přední příčky, potýkaly s kvalitními soupeřkami, silným protivětrem a v neposlední řadě pořadatelskými nedostatky v několika disciplínách. Za parádní výkony získala Atletika Klatovy celkem 156 bodů, a tím i pomyslnou třetí příčku. To znamená, že v nadcházející atletické sezóně se atletky mohou těšit na účast ve vyšší soutěži, společně s týmem klatovských mužů. Vedle Klatov se do II. ligy dostal z prvního místa tým Karlových Varů (201, 5 bodu) a z druhé pozice družstvo Turnova (190 bodů).

Velké DÍKY patří všem za celou letošní povedenou sezónu

Družstvo žen na baráži (několik opor na snímku bohužel chybí)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..