Vánoční běh pod Černou věží 2013

Tradiční Vánoční běh pod Černou věží letos přilákal rekordní počet běžců, jen v hlavních kategoriích nad 19 let běželo 76 mužů a 23 žen. Závod zpestřily nově i pohádkové bytosti, které vzali na sebe někteří klatovští atleti. A nevedli si vůbec špatně, vodník alias Vojta Koželuh i v přestrojení  vybojoval  3. místo v dobrém čase 16,49 min. Na 6. místě doběhl  Š. Bureš, 8.J. Koželuh, 10.T. Gorner, 11.J. Jelínek. V ženách v kategorii 19-39 obsadila 3.místo P. Kavijová a  4.byla A. Jelínková. Celkovým vítězem závodu byl Martin Frei v čase 15.45. Závod ozdobila i účast olympioniků – Ivany Sekyrové (celková vítězka žen) i oštěpaře a klatovského rodáka Petra Frydrycha.

Dalším běžeckým závodem v Klatovech bude 1. ročník Klatovské desítky –  silničního běhu se startem u plaveckého bazénu dne 16. 3. 2014. Těšíme se na setkání všech běžců na Klatovsku !