Vánoční běh pod Černou věží

Vánoční běh pod černou věží letos vyzněl pro klatovské atlety a atletky velmi dobře. V kategorii dorostenců obsadili první 3 místa v pořadí Lukáš Krýsl 7:38, 2. Jakub Bošek 8:04 a 3.Vít Maňas 8:23.  V dorostenkách zvítězila Lucka Tůmová 10:38, 4. doběhla Míša Maryšková 11:26., 5.Agáta Šůsová 11:30, 6.Natálka Kantová 11:32. V ženách vyhrála Petra Kavijová – Dolejšová 9:51 před další klatovskou závodnicí Veronikou Vlčkovou 10:00  a Martinou Jandovou 10:10. V hlavní kategorii mužů do 39 let doběhl první Vojtěch Koželuh v osobním rekordu na této trati 15:12, 6. byl Vlastimil Zwiefelhofer 16:13 před Tomášem Görnerem 16:28. Na 10. Místě se umístil Šimon Bureš 17:21, 11. byl Jakub Jelínek 17:15, 13. Jan Koželuh 17:43  a 14. Lukáš Brůha 17:58. V kategorii nejstarší nad 60 let doběhl na pěkném 3. místě Robert Hebký 23:07. Řada dalších členů Atletiky Klatovy – Jirka Bešta, Lukáš Bešta, Václav Šilhavý, Petr Hlaváč, kteří nemají vytrvalostní běh jako svou hlavní disciplínu, běžela též a vytvořili tak společně velmi pěknou atmosféru této akce. Počasí bylo také poměrně dobré bez deště či sněžení a organizačně proběhl závod bez problémů. Tak zase za rok pod Černou věží !