Úspěšné víceboje v Nové Včelnici

Již třetí rok v řadě se vydali naši atleti na malebný stadion v Nové Včelnici na tamější víceboje. Letos poslední dubnový víkend vyrazila jen tříčlenná sestava ve složení Martin Jáchymovský, Jiří Bešta a Vojtěch Koželuh.

Martin jako starší žák nastoupil ke svému druhému devítiboji v životě, a i když se do budoucna profiluje jako vrhač ukázal skvělou všestrannost. Ačkoliv se nejvíce těšil na vrhačské disciplíny, doslova zazářil hned v úvodních překážkách, kde prolétl trať za 15,77 s, což ho řadí na druhé místo našich historických žákovských tabulek. Solidní výkony (byť chtěl samozřejmě víc) přidal i v oblíbeném disku a oštěpu, slušně si poradil i s obávanou tyčkou, kde zdolal několik výšek. Druhý den převažovaly běžecké a skokanské disciplíny a oblíbená koule se Martinovi bohužel nepovedla, klesl tak v pořadí na krásnou druhou příčku, což se v konkurenci 5 dalších talentovaných borců počítá. Martin tak krom pochvaly trenérů získal krásný pohár, I výkon 3617 bodů je na druhý víceboj v životě velice pěkná vizitka, věřím tak, že Martin si minimálně naše tradiční podzimní víceboje s námi každý rok střihne.

V kategorii mužů závodilo 5 borců, z toho 2 Klatovácí, kteří ohraničili konečné pořadí. Suverénně s náskokem cca 400 bodů zvítězil Jirka Bešta, a jen o málo zaostal za svým oddílovým rekordem. Některé disciplíny našim borcům vyšly méně, některé lépe, jak už to tak ve víceboji bývá. Jirka zazářil první den parádní stovkou za 11,24 s, bohužel podpora větru +2,1 m/s těsně odfoukla tento pěkný osobák. Tato smůla naštěstí nenastala druhý den, kdy po sobotní vydatné večeři v oblíbeném hostinci u Jelena Jirka ovládl překážky v osobním rekordu 15,50 s, podpora větru tentokrát regulérních 2,0 m/s a to znamená i druhý nejlepší výkon v historických oddílových tabulkách. Pěkné výkony přidal Jirka i v dálce, tyči a 400 m. Konečný součet 6458 bodů by Jirkovi měl stačit na nominaci pro případnou účast na vícebojařském MČR, kde skončil loni osmý, a které se letos koná v dalekém Přerově. Vojtěch též zlepšil nejlepší osobní výkon v pár disciplínách a také svůj bodový osobák v desetiboji, když zapsal 4218 points, což znamenalo očekávané 5. místo.

Výsledky

Autor: V. Koželuh

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..