Úspěšné březnové běhy mimo dráhu

Na jaře začala tradičně i sezóna běhů mimo dráhu a početná enkláva našich atletů si tyto akce tradičně nenechala ujít, často s pěknými umístěními

V sobotu 18.3. začala okresní Ešus liga náročným Během na Svatobor. Tuto vrchařskou „srandu“ si střihli 2 zástupci našeho klubu – Přemek Koranda (4. místo v kategorii) a Radka Ouřadová (5. místo v kategorii).
Výsledky

Druhý den se v Klatovech konal 8. ročník klatovské desítky a doprovodného hobby běhu na 4,5 km. Ten si v rámci přípravy vyzkoušeli naši mladí běžci, v ženách ho vyhrála Štěpánka Hanušová, Vendulka Haladová obsadila 4. místo, stejně jako Kuba Beneda v kategorii mužů, oba poslední zmiňovaní jsou věkem ještě v dorostu.
V hlavním závodě na 10 km se představili z našich řad 4 muži a 2 ženy. Závod mužů suverénním výkonem a nádherným časem 32:57 opanoval Jirka Procházka, druhý doběhl Vojta Koželuh a těsně čtvrtý v kvalitním osobáku pod 35 minut Vojta Opl. V ženách obsadila krásné druhé místo Nikča Hatová a závod též obdivhuodně po sobotním vrchařském pekle absolvovali oba pokořitelé Svatoboru Radka Ouřadová a Přemek Koranda
Výsledky
foto od Jindry Krammera

O týden později v sobotu 25.3 se v Koutě na Šumavě konal další ročník tamějšího běhu a opět se startovní pole hemžilo klatovskými atlety. Náročná rychlá trať s legendárními schody a parádní atmosféra, kdy lidé nádherně fandili i nám „ne-Chodům“ se našim závodníkům velice líbily. Třetí místo v kategorii vybojovala Radka Ouřadová, mezi dětmi startovaly i její dcery Alenka a Šárka. V mladších ženách i absolutně vybojovala 2. místo Nikča Hatová, závod juniorek s přehledem ovládla Štěpánka Hanušová a v dorostenkách brala stříbrnou pozici Vendulka Haladová. V závodě dorostenců doběhl druhý Kuba Beneda. Závod mužů znamenal plné stupně vítězů našimi atlety, vyhrál Vojta Koželuh před Ondrou Teskou a Vojtou Oplem. Dalším naším reprezentantem byl samozřejmě i všudypřítomný Přemek Koranda.

Výsledky

Foto (Bendovi)

V dubnu se rozjíždí Běžecký pohár mládeže plzeňského kraje – viz termínovka, dále 15.4 Husínský kros (dospělí – Ešus liga), v květnu pak další běhy i pro děti na klatovsku – koukněte do termínovky na našem webu