Štafetový pohár 26.4. a 15.5.2018

Již 15.5. má náš oddíl za sebou třetí pořadatelský počin v letošním roce. Nechápu, jak někdo může říci, že toho pořádáme málo a to máme ještě 3 závody před sebou. Myslím si, že z oddílů menších měst jsme ti aktivnější a všichni, nejen závodníci, ale i činovníci by si toho měli vážit. Je nesmírně důležité si vážit všech rozhodčích a pomocníků, kteří dobrovolně tráví svůj volný čas, tím, že připraví a zorganizují závod. První závod, který náš oddíl pořádal ve spolupráci se Základní školou Katovy Plánická ul. , bylo okresní kolo Štafetového poháru základních škol, které se konalo 26.4.2018 a účastnilo se jej 7 škol z našeho okresu. Tyto závody byly generální zkouškou před krajským finále, které se konalo 15.5.2018 a účastnilo se ho rekordních 16 škol s 256 žáky z celého Plzeňského kraje. Dokážete si představit, co to je za masu? Tak se přijďte někdy podívat. Závody štafetového poháru se skládají ze štafet 8x100m žáci 1-3. třídy, štafety 8x100m žáci 4.-5. třídy, smíšené štafety 8x200m 1.-5. třída       a doplňkových disciplín hodu medicinbalem a ve skoku dalekém respektive skoku z místa u mladší kategorie. A všechno to zvládněte během 3 hodin, protože kdybyste to jako pořadatelé nezvládli, tak vás učitelky „sežerou“. A na konci závodu vám ani mnozí nepoděkují. Ačkoli, dovolím si zde uvézt, pochvalu krajského garanta soutěže Miroslava Neuwirta, který se přijel nejen podívat, ale aktivně se zapojil do příprav a pomohl jako rozhodčí. Čehož si cením. Ten naši organizaci a plynulý průběh pochválil jak v okresním, tak v krajském finále.

A jaké byly výsledky?  V okresním kole vyhrála ZŠ Horažďovice Komenského, před ZŠ Klatovy Tolstého a před pořádající ZŠ Klatovy Plánická ul. V krajském finále vyhrála 25. ZŠ Plzeň, před 31. ZŠ Plzeň a bronz vybojovala ZŠ Horšovský Týn. Domácí školy pak obsadily tato místa : 7. místo ZŠ Klatovy Tolstého, 8. místo ZŠ Horažďovice Komenského a 10. místo ZŠ Klatovy Plánická ul.

Mám-li zhodnotit obě akce, pak chci především moc a moc poděkovat všem, kteří si v oba dva dny udělali volno a pomohli mi s uspořádáním těchto závodů. Moc si vážím jejich pomoci a vím, že bez přátel rozhodčích, bez ochotných žáků se takové giga akce nedají dělat. Proto přátele díky : Ireno, Míšo, Agátko, Natko, Martino, Kristýno, Michale, Venco, Jardo, Slávo, Lukáši, Vlastíku, Jirko, Víťo.

Někdy se člověk sám sebe ptá, proč se dobrovolně pouští do takových akcí a musí si odpovědět, „Pro tu dětskou radost ze závodění, z úspěchů vítězů“, protože účast na takových závodech děti motivuje nebo jim alespoň dává možnost prožít nové zážitky v reálném světě.  I pocit prohry je pocit a být součástí týmu, je někdy víc  než být úspěšný sobec. To si pamatujme, až budeme někdy řešit výkonost a úspěchy. Stačí mi, když se kouknu do řad pomocníků, rozhodčích apod. Vždycky jsou to hodný lidi, ochotný udělat něco pro ostatní a většinou to nejsou mistři ČR, ale atleti, kteří zažili úspěchy i neúspěchy. Nedělejme atletiku jen pro talenty a vybrané, ale pro všechny.

Výsledky

autor článku: Václav Šelmát

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..