Soutěž družstev žactva vrcholila ve Stříbře + FOTO

Ve středu 26. srpna se uskutečnilo 2. a poslední kolo soutěže družstev žactva ve Stříbře. Celý závod provázely nestandartní podmínky v podobě silného nárazového větru, který sportovcům příliš nepřál, jak v bězích, tak ve skocích a hodu oštěpem. I přesto jsme viděli na závodech velmi pěkné výkony. Mezi ty nejhodnotnější, které vytvořili naši svěřenci, určitě patří například nový osobní rekord Vojty Chrousta, který i v tak těžkých větrných podmínkách, kdy laťka větrem padala v průběhu závodu nesčetněkrát, skočil 174 cm a vybojoval 2. místo. Vojta již splňuje limit na MČR v běhu na 300 m  a nyní se přiblížil k nominaci na MČR i v této disciplíně. Další pěkné výkony předvedla naše vrhačská enkláva a to jak v kouli, tak v hodu oštěpem. V hodu oštěpem se do finále dostaly tři naše závodnice, Viola Schmidtová 8. místo 25,25m a pak obě naše budoucí reprezentantky na MČR, Karolína Machová 3. místo 33,90 m a nejlépe se poprala se zhoršenými povětrnostními podmínkami Magdaléna Štampachová, která posledním pokusem zvítězila výkonem 35,94 m. Doufejme, že obě žákyně svou stávající formu udrží, počasí se umoudří a obě tak předvedou na MČR hody k hranici 40 metrů. Máme obrovskou radost, že se díky těmto dívkám opět v Klatovech připravují talenti navazující na tradici Petra Frydrycha. Karolína Machová k bronzu z oštěpu přidala ještě 2. místo   ve vrhu koulí za 12,01 m, kde nestačila pouze na Salzmanovou z Plzně. Pomyslnou bronzovou medaili ještě vybojoval Petr Křesťan v běhu na 200 m př. 33,59 s. Dále zmiňme ještě finálové účasti, které nás také potěšili – Jiří Matoušek 60m 5. místo 8,04s, skok daleký 5. místo 461 cm, Karolína Machová 60 m 6. místo 8,41 s, Magdaléna Váchová vrh koulí 6. místo 10,33m. V závěru hodnocení výkonů jednotlivců musím ještě pochválit naše tři vytrvalkyně, které předvedly v běhu na 1500 m krásný výkon a všechny tři si vytvořily pěkné osobní rekordy.  Děvčata od samotného startu běžela velmi takticky, v silném větru, který se různě točil a foukal v nárazech, se držela pěkně pohromadě a o umístění tak rozhodovala závěrečná třístovka. Z našich děvčat nejlépe na zrychlení tempa zareagovala Štěpánka Hanušová, která jen o několik desetin sekundy skončila na 4. místě za 5:38 , Anna Řezáčová doběhla na 6. místě v čase 5:40 a 7. místo vybojovala nejmladší z vytrvalkyň Denisa Bubeníková, která si osobní rekord vylepšila o 23 s.  Jako třešničku na dortu si nechávám poslední závod středečního odpoledne a tím byl 2. běh ve štafetách na 4x300m žákyň, ve kterém se předvedlo kvarteto našich dívek ve složení Eliška Vozárová, Nina Brunnerová, Magdaléna Váchová a Magdaléna Štampachová. Děvčata za mohutného povzbuzování celého týmu, který fandil z ochozů, div je nerozbořil, tento běh vyhrála a jen o 1 sekundu skončila celkově na čtvrtém místě. Výkon všech čtyř děvčat nás nadchl, protože prokázal úžasného týmového ducha naší mládeže, tak doufejme, že to nebyl jen ojedinělý záblesk, ale že to našim mladým vydrží.

V úplném závěru bych shrnul celkové umístění v soutěži družstev a vyjmenoval všechny svěřence, kteří se na celém výkonu podíleli. Vítězství, medaile a finálové účasti jsou třeba, ale v soutěži družstev jde především o body a každý bod se počítá i ten za 10. místo, a že těchto bodů ani v tomto kole nebylo málo. Družstvo žáků se umístilo na 5. místě ve složení: Jan Fridrich, Ondřej Jána, Petr Křesťan, Jiří Matoušek, Vratislav Meisner, Jakub Šindelář, Matěj Tuhý. Doufejme, že u toho chlapci vydrží a příští rok se posunou alespoň o jednu příčku výš. V kategorii žáků zvítězilo celkově družstvo AK Škoda Plzeň, před TJ Baník Stříbro a bronz obsadil TJ Sokol SG Plzeň Petřín.

Družstvo žákyň se umístilo na 4. místě ve složení: Lea M. Begerl, Nina Brunnerová, Denisa Bubeníková, Štěpánka Hanušová, Karolína Machová, Anna Řezáčová, Viola Schmidtová, Magdaléna Štampachová, Magdaléna Váchová a Eliška Vozárová. Děvčatům se v trochu silnější konkurenci dařilo o něco lépe než našim hochům, prosazovala se především v oštěpu, ve vrhu koulí a tentokrát i ve vytrvalostním běhu, ostatní disciplíny zatím lehce zaostávají, což je na celkovém součtu bodů znát. Dobré je, že děvčat je početně docela dost a pokud budou tvrdě a pravidelně trénovat můžeme v této kategorii určitě očekávat zlepšení. V soutěži žákyň bylo pořadí družstev na prvních třech místech stejné jako     u hochů. Zvítězily dívky AK Škoda Plzeň, druhá byla děvčata TJ Baník Stříbro a 3. místo patřilo TJ Sokol SG Plzeň Petřín. Opět bych naše svěřence pochválil za velmi dobrý přístup k reprezentaci oddílu, jeli téměř všichni a určitě nás těší, že se v letošním roce žactvo zapojilo i do soutěže dospělých v 2. lize. V září nás čeká vrchol žákovské atletiky a to mistrovství ČR v Třinci, kde nás doufejme budou reprezentovat Vojtěch Chroust v běhu na 300m (a možná také skok vysoký), Karolína Machová ve vrhu koulí a v hodu oštěpem a Magdaléna Štampachová v hodu oštěpem. Popřejme jim hodně zdaru, dobrou formu a hlavně zdraví.