Report 25.1.2014 – Halové mistrovství krajů Jihočeského, Karlovarského a Plzeňského

Pro letošní krajské halové mistrovství v Praze na Strahově, které proběhlo 25. ledna, spojily síly hned 3 kraje a konkurence tak rázem byla větší a získání medailí z tohoto společného mistrovství obtížnější. Přesto i klatovským atletům a atletkám se podařilo získat řadu medailí, případně někteří ozdobili mistrovství alespoň pěknými výkony a osobními rekordy.
Mezi dorostenci se blýskl J. Bešta, který vyhrál dálku (603cm) a stejným výkonem 603 cm v osobním rekordu o 23 cm skončil na 5. místě František Bošek. Dálka byla vůbec jednou z nejlepších klatovských disciplín, když v juniorech vybojoval Martin Kloud opět v osobním rekordu 627 cm bronzovou medaili a v mužích pak Jan Jirotka získal stříbrnou medaili za pěkných 609 cm. Bronzovou medaili si odvezl Jan Jirotka i ze skoku do výšky za 179 cm, 6. místo obsadil Petr Hlaváč výkonem 171 cm a 7. byl Luboš Tůma 161 cm, v dorostencích byl pak 6. Jiří Bešta 166 cm. Skok o tyči dorostenců vyhrál Luboš Tůma 340 cm. Parádní klatovskou disciplínou byl též skok vysoký žen, kde zkušená Veronika Vavrečková vyhrála výkonem 171 cm, v mužích obsadil 5. místo Jan Jirotka výkonem 176 cm a v juniorkách získala Kateřina Štychová bronzovou medaili za výkon 159 cm. Michaela Ryvolová pak skončila těsně na 4. místě výkonem 146 cm.
Jedinou vrhačskou disciplínou byl vrh koulí, kde nejlepšího výsledku dosáhl v juniorech 2. místem Václav Šilhavý 11,30 m, v dorostencích byl 4. Jiří Bešta 11,87 a v mužích 5. Aleš Procházka za 12,47, v dorostu byl 10. Matěj Prosner 10,02 a 11. Ondřej Šot 9,48. V ženských složkách potom poslala kouli do vzdálenosti 11,31 m Veronika Vavrečková a získala tak svou druhou, tentokrát stříbrnou medaili.
Také v bězích byly klatovští atleti a atletky výrazně vidět. Mezi nejlepší výkony mistrovství patřily 2 vítězství a zlaté medaile Martiny Štychové na 60m v osobním rekordu 7,65 a na 200m v čase 25,41. Na 6. místě ve finále na 60m dorostenek doběhla i Michaela Ryvolová za 8,42. Mezi juniory se výrazně prosadil na trati 60 m překážek Václav Šilhavý, který v osobním a oddílovém rekordu 8,61 vybojoval stříbrnou medaili. Těsně za medailovým umístěním doběhl na 4. místě v dorostencích Jiří Bešta v čase 8,89. Luboš Tůma v běhu na 400 m získal další medaili v čase 55,26. V nejdelším běhu na 3000m vyhrála Petra Kavijová v čase 11:35,71. Na téže trati v dorostencích doběhl na 5. místě Zdeněk Čada v čase 11:35,16. V silné konkurenci doběhly na 10-11. místě na 800m Petra Baarová a Lucka Tůmová. Kvůli zdravotním a pracovním důvodům se nejlepší klatovští běžci na střední tratě Vojtěch Koželuh, Tomáš Görner a Šimon Bureš nezúčastnili běhu na 3000m.
Celkově se tedy jednalo z pohledu klatovské atletiky o poměrně vydařené závody a medaile ze společného mistrovství 3 krajů budou hřát určitě všechny medailisty. Navíc velký počet mladých závodníků, kteří se zúčastnili krajského mistrovství, je určitě příslibem rozvoje klatovské atletiky v budoucnosti.