Přípravky přivezly medaile z Plzně

Ve čtvrtek 28.9.2023 se konalo Mistrovství Plzeňského kraje přípravek v Plzni. Závodů se mohly účastnit děti ročník narození 2012 – 2015. Závodilo celkem 305 dětí a klatovskou atletiku reprezentovalo 16 dětí.

Nejvíce medailových umístění si odvezly domů z početně nejobsazenější kategorie starší holky. Dvě stříbrné medaile si v kategorii děvčat 2012 domů odvezla Verča Maruniaková, která si o půl metru vylepšila výkon ve skoku dalekém. V posledním pokusu zabojovala, skočila 4,26 metru a dostala se tak ze 4. místa na druhé. V hodu kriketovým míčkem si opět vylepšila svůj osobní rekord na 36,63. V běhu na 60 metrů překážek Verče jen těsně unikla medaile a umístila se na 4. místě. Zlatou medaili v kategorii děvčat 2013 v běhu na 60 metrů vybojovala Adélka Vondráčková, která si nejdříve vylepšeným osobákem 9,35s vybojovala jasnou účast ve finále. Zde už sice tento čas nezopakovala, přesto nedala soupeřkám šanci a jasně si doběhla pro vítězství. Další medailistkou byla Anička Moravcová, která si v běhu na 150 metrů vylepšila osobní maximum a vybojovala mezi děvčaty ročník narození 2013 bronzovou medaili. Stejně jako Verča byla Anička v běhu na 60 metrů překážek čtvrtá. Poslední medailistkou z klatovských starších atletek byla Adélka Matějková, která zvítězila v kategorii holek 2013 v hodu kriketovým míčkem. V kategorii dívek 2012 ještě závodily Zuzka Prunerová, Verča Necudová, Alena Ouřadová a Karolína Vlčková. Holky si sice domů medaily neodvezly, přesto do závodu daly všechno a v některých disciplínách si vylepšily svá maxima.

V kategorii mladších holek, ročníky narození 2014 – 2015, závodilo celkem 89 děvčat. Za klatovskou atletiku se účastnila dvě děvčata v nejmladší kategorii, ročník 2015 – Anežka Vejskalová a Nelča Kochmanová. Holky byly na takto velkých závodech poprvé, přesto se nezalekly a závodily výborně. Anežce se nejvíce povedli míček a běh na 600 metrů kde se shodně umístila na 5. místě. Nelča se nejlépe umístila v hodu míčkem – 9. místo.

Medailové umístění si odvezli i kluci v kategorii 2012 – 2013, a to díky Pepovi Ptáčkovi, který si díky osobáku 38,84m v míčku stoupl na stříbrný stupínek. Výborně závodil Pepa i v běhu na 60 metrů, kde se probojoval do finále a v čase 9,74 se umístil pátý. Druhým zástupcem v této kategorii byl Tomáš Kochman, který se umístil na výborném 6. místě v dálce.

Kategorie mladších kluků také nezůstala bez medaile. Nejúšpěšnějším a také nejzkušenějším z klatovských nejmladších atletů v kategorii kluků 2014 byl Matyáš Konfršt, který vybojoval ve sprintu na 60 metrů druhé místo. O 1cm unikla medaile Patrikovi Šelmátovi ve skoku dalekém. Dálka byla nejlepšími disciplínami i pro Vildu Čmejlu – 6. místo a Jáchyma Drnce – 9. místo. V kategorii kluků 2015 závodil Adam Langmaier, kterému se nejvíce povedl hod kriketovým míčkem, kde se umístil na 9. místě.

Na závěr si Anička Moravcová, Adélka Matějková, Adélka Vondráčková a Pepa Ptáček zaběhli smíšenou štafetu na 4×200 metrů. Štafeta byla díky Pepovi Ptáčkovi, který se narodil v roce 2012, zařazena do kategorie starších. Přesto podali všichni vynikající výkon a ani mezi staršími soupeři se neztratili. Anička se toho vůbec nebála a držela se instrukcí trenérky – rozběhnout hned od začátku svižně. Přes drobné zmatky při předávce nejméně zkušená Adélka Matějková nakonec předávku zvládla a držela umístění zhruba ve středu startovního pole. Posledních dvou úseků se ujali zkušení Adélka Vondráčková s Pepou Ptáčkem, který nakonec finišoval na 6. místě.

Závod začínal za pořádné mlhy, kdy jsme z tribuny vůbec neviděli na protilehlou rovinku. Nakonec se ale po poledni počasí umoudřilo a odpoledne už bylo pořádné teplíčko. Závod se díky velkému počtu závodníků a asi půl hodinovému výpadku časomíry uprostřed závodu nakonec prodloužil i s předáváním ocenění zhruba o 2 hodinky. Přesto se čekání vyplatilo a naši nejmladší si domů odvezli 6 medailí. Děkujeme našim nejmladším, že se nebáli vydat na závody i mimo domácí půdu a porovnat síly se soupeři z celého kraje. Děti si vzájemně fandily a přály si úspěchy. Vždycky všichni byli včas tam, kde měli být, což jako trenéři velmi oceňujeme a těšíme se na další závody.

Výsledky

Markéta, Dana, Jirka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..