Premiéra Julie Kubátové na dospěláckém MČR

5. a 6.3. se konalo v Ostravské hale MČR v atletice mužů a žen. Barvy Atletiky Klatovy zde hájila v závodě na 800 m Julie Kubátová, pro kterou to byla první účast na MČR dospělých. Julča už má zkušenosti z republikových mistrovství z kategorie juniorek, účast na tomto halovém mistráku pro ni byla odměnou za letošní vydařenou halovou sezónu, kdy si vylepšila osobní rekordy na obou svých hlavních tratích (půlce i čtvrtce).

V sobotu se konaly 3 rozběhy 18 nejlepších půlkařek, které se praly o pouhých 7 finálových míst. Julča sice papírově nepatřila k favoritkám na postup, ale v případě taktického závodu by jistě nebyla bez šance minimálně na atak svého osobního rekordu. Bohužel los Julče příliš nepřál, když byla zařazena do posledního třetího rozběhu, po bok obhájkyně titulu Kimberley Ficenec a olympioničky Kristiiny Mäki. Jelikož děvčata v tomto znala čas potřebný na postup s malým „q“ (nejrychlejší třetí místo ze všech rozběhů), běželo se již od začátku pořádně rychle.

Za tempo nebojácně vzala Pavla Štoudková, první čtyřstovkou závodu probíhala vedoucí závodnice v pekelném tempu v čase pod 64 vteřin. Julča se snažila držet, bohužel v druhé polovině trati už nebylo možné akceptovat šílené tempo vedoucí skupiny, kde si to čtveřice závodnic rozdala o dvě postupová místa a třetí na čas. První čtyři závodnice doběhly v čase 2.08, což byla nejrychlejší ženská půlka celého mistrovství (v taktickém finále zvítězila K. Mäki za 2:11). Julča tak bohužel druhou polovinu závodu běžela sama, přesto i po pro ni neskutečné rychlé první čtyřstovce doběhla v pěkném čase 2:19,09, pouhých šest desetin za osobním rekordem, což je vzhledem k průběhu závodu úžasný výkon, protože není nic horšího než „přepálit první polovinu osmistovky“. Tento výkon znamenal dělenou 15. příčku, a je nutno zmínit, že už samotná účast na MČR je velkým úspěchem.

Julča samozřejmě při své náročnosti na sebe nebyla příliš spokojena a své vystoupení zhodnotila několika lakonickými slovy: „Byl to skvělej pocit běžet s nejlepšíma v republice, ale do léta je toho ještě hodně, co bych ráda zlepšila.“

Děkujeme Julče za skvělou reprezentaci našeho klubu a přejeme hodně úspěchů v další atletické kariéře !