Před vrcholem sezóny dva oddílové rekordy a jeden krajský

Julča Kubátová pokořila po 800 další oddílový rekord – tentokrát překonala o více než 2 sekundy 35 let starý ženský rekord na 400 m, který má nyní hodnotu 56,93 s. Před blížícím se Mistrovstvím České republiky, kde by se měla představit v bězích na 800 a 400 m, to vypadá na vynikající formu, což dává možnost zabojovat o finále.

O další oddílový rekord se postarala Kristýna Hozmanová v běhu na 200 m v kategorii dorostenek, jehož hodnota nyní činí 25,14 s. Kristýny vzestupná forma je rovněž příslibem k bojím o finále na 60 a 200 m na MČR za 14 dní.

Krajský halový rekord překonala Karolína Machová, jehož hodnota je nyní 15,49 m. K absolutnímu venkovnímu rekordu Káje chybělo necelých 40 cm, které si bezpochyby pošetřila na nadcházející MČR, kde by měla plnil roli hlavní favoritky na zisk zlaté medaile.

Na juniorském MČR by se měl dále představit Vojta Chroust na 200 m, který si již vylepšil halový rekord na 22,50 s. A součástí početné klatovské party na zmíněném MČR by měla být i Štěpánka Hanušová, která si v probíhající halové sezóně zaběhla osobní rekord na 1500 m na 5:03,58, jehož hodnotu si hodlá ještě vylepšit a posílit tak nominaci na republiku na krajském mistrovství příští víkend.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..