Pětice klatováků na MČR a 3 bramborové

O víkendu 15.6.-16.6 se na Vítkovickém stadionu v Ostravě uskutečnilo MČR dorostu a juniorů. Atletika Klatovy měla ve startovním poli 5 zástupců, kterým se podařilo nominovat, což lze považovat za velký úspěch, neboť tolik závodníků neměl náš klub na mistráku řadu let.

Největším želízkem v ohni měla být Karolína Machová, kterou bohužel necelý měsíc před závodech skolila delší nemoc. Kája se tak vrátila k lehkému tréninku jen několik dní před závodem, přesto se rozhodla zkusit štěstí. Dopadlo to tak, jak by ani největší optimista neodhadl, Karolína vybojovala 2 čtvrtá místa, v kouli předvedla 2. nejlepší výkon sezóny hodila 13,05 m. V disku si výkonem 41,81 m vytvořila dokonce nový osobní rekord. Předvedla tak téměř to nejlepší co mohla a můžeme jen spekulovat, jak by to dopadlo, kdyby měla možnost vyladit formu. Každopádně vzhledem ke kontextu situace předvedla Kája parádní výkony !

Stejnou příčku obsadil při své premiéře na MČR i další vrhač – Tobias Pour v hodu kladivem zaznamenal skvělý výkon 50,47 m. V historických tabulkách oddílu je tak na druhém místě, za svým otcem Mírou, ale ještě má půl roku čas na překonání.

Skvělé výkony na hranici svých možností podala klatovská děvčata Andrea Pekhartová a Natálie Šotová. Úctyhodné je, že obě holky závodí atletiku teprve prvním rokem a tak pro ně tato logicky premiérová účast byla první velkou zkušeností. Ája zaběhla na 400 m překážek juniorek svůj druhý nejlepší výkon kariéry, když zaostala jen sekundu za svým nedávným oddílovým rekordem, což jí k postupu z rozběhu do finále mezi 8 nejlepších nestačilo, ale za svůj výkon zaslouží obrovskou pochvalu. Stejně jako Natka, která se nominovala na náročnou disciplínu 2000m překážek dorostenek. Poprvé steepla běžela před týdnem, a tak sbírala zkušenost nejen s atmosférou MČR, ale i se samotnou disciplínou. Zhostila se toho náramně, když vylepšila osobák (a tím i oddílový rekord) o 8 sekund, což stačilo na solidní 13. místo.

Pátým klatovským reprezentantem byl Martin Jáchymovský, kterému závod ve vrhu koulí dorostu nevyšle podle představ, když předvedl výkon 13,18 m a 14. místo , ale určitě chtěl více, neboť letos již hodil o metr dál. Ale to jsou závody a cenné zkušenosti.

Všem děkujeme za skvělou reprezentaci a držíme palce do dalších závodů.

Výsledky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..