Nejmladší atleti reprezentovali na halových závodech v Praze

Poslední víkend v únoru se konalo Mistrovství Plzeňského a Karlovarského kraje předžactva (přípravek) v hale na Strahově. Klatovské atletické naděje předvedly ve velké konkurenci, kdy především v dívčích kategoriích byly disciplíny obsazeny ve většině případů minimálně 40 závodníky, pěkné výkony. Medaili však vybojovala pouze Dagmar Řezáčová, která si ze závodů odvezla bronzovou medaili ze skoku dalekého v kategorii mladší přípravky.

V kategorii přípravka (ročníky 2005 – 2006) reprezentovalo klatovský oddíl celkem 14 dětí. Mladí atleti sice nezískali žádnou z medailí, přesto se dvě děvčata umístila do krásného 10. místa. 5. místo vybojovala Magdaléna Štampachová v hodu 1kg medicimbalem výkonem 8,56 m. Na 10. místě skončila ve skoku dalekém Magdaléna Váchová, která skočila 3,43m. Pěkně se umístila i Lea Begerl, která si výkonem 8,05 m v hodu medicimbalem zajistila 13. místo. Nejlepším z chlapců byl David Prášil se 14. místem v běhu na 600 m, které vybojoval v čase 2:15,25 min.

V kategorii minipřípravka (ročníky 2007 – 2008) závodilo celkem 12 dětí. Všichni až na již zmíněnou Dagmar Řezáčovou, která si odvezla z haly bronzovou medaili za skok do dálky výkonem 3,19 m, byli na halových závodech vůbec poprvé. Přesto byli úspěšnější než jejich starší kolegové a do 10. místa se jich umístilo více:

60 m: Řezáčová – 10,3s (8. místo), Hozmanová – 10,34 (9. místo),

60 m překážek: Řezáčová – 11,73s (7. – 8. místo), Jiřina – 11,06 s (6. místo)

dálka: Řezáčová – 3,19 m (3. místo), Hozmanová – 2,83 m (8. místo),

600 m: Zub – 2:15,05 min (7. místo),

hod medicimbalem (1kg): Rendlová – 5,74 m (4. místo), Doležal – 5,78 m (8. místo), Šlof –  5,73 m (9. místo)

štafeta 4x200m: Juřinová, Šlof, Řezáčová, Rendlová – 2:42,56 min (10. místo).

Všechny děti podaly v konkurenci dvou krajů krásné výkony. Mnozí si vylepšili své výkony z loňského roku. Mladým nadějím klatovské atletiky přejeme do příští halové sezóny více medailí a hlavně, aby se závoděním a atletikou stále bavily.