Naši žáci v reprezentaci kraje

Tuto neděli 25.6.2023 se uskutečnilo kromě 3. kola 2. ligy, kde naše ženy a muži předvedli famózní výkony, také Mezikrajové utkání Čech. Tedy atletické mistrovství deseti krajů z Čech. Plzeňský kraj skončil na 5. místě, což vůbec není špatné, ale je nutno říci, že chlapci celkově skončili za Středočeským krajem na druhém místě, a dívky byly až 8., proto celkově družstvo našeho kraje obsadilo až 5. místo. O to více nás těší, že součástí klučičího týmu byli i naši čtyři borci, a to Vojta Bartoš, Martin Jáchymovský, Tadeáš Kalouner a Radek Němeček.

Nejlepší výkon předvedl Tadeáš na třístovce, kde zaběhl svůj nerychlejší čas 37,52 s a skončil celkově 3. Táďa běžel pěkně i šedesátku, kde vyhrál rozběh za 7,47 s, bohužel to na finále nestačilo a to  o pouhé 2 setiny. Dalším nominovaným byl Vojta Baroš, který závody zahájil štafetou na 4x60m štafety B, která vybojovala celkově 12. místo. Kolem poledne se přesunul do sektoru tyče a zde předváděl velmi pěkné skoky, až do výšky 280 cm skákal bez chyby. Pak jednou opravoval na 300 cm a když se pokoušel na 315 cm překonat osobní rekord, tak mu scházelo pokaždé jen kousek, aby laťka zůstala na stojanech. Je jasné, že se od Vojty máme na co těšit, protože všechny tři pokusy na 315 cm byly nadějné, vždy vystoupal nad laťku, takže jde jen o techniku přechodu laťky a to dopiluje! Celkově se Vojta umístil 8.

Radek Němeček byl vybrán na kladivo a i on si nevedl špatně. První pokusy byly zajišťováky z místa, pak přišla otočka a poslední pokus byl risk, který skončil v kleci. Nakonec z toho bylo 11. místo a výkon 27,41 m a personal best. Posledním nominovaným našeho klubu byl Martin Jáchymovský, který se na mezikrajové utkání probojoval ve štafetě na 4×60 m B a na 100 m překážek, což není jeho úplně oblíbená disciplína. Martin je totiž parádní vrhač, jak na kouli, tak disku. Bohužel, místo  v kouli ve výběru PLZ kraje bylo obsazeno a disk se na mistrovství neuskutečnil. Martin zaběhl velmi pěkný čas 15,79 s, dokonce shodný čas měl i jeho kolega z plzeňského kraje, ale cílová fotografie rozhodla právě pro závodníka z Horšovského Týna a jeho 3. místě v rozběhu. Martin příliš spokojený se svým výkonem nebyl, z běhu měl pocit, že od 6. překážky ztrácel rychlost mezi překážkami. Ale podle mého názoru, pokud běžíte jen dvě desetiny za osobákem, tak to není vyloženě nepovedený běh.

Chlapce bych za jejich výkony strašně moc pochválil a opravdu jsou velkým příslibem pro podzimní boje o Mistrovství Čech družstev a Mistrovství ČR žactva v Břeclavi. Přeji hochům stále stejný poctivý a pravidelný přístup k tréninku a hlavně zdraví, aby dokázali do podzimu formu udržet nebo ještě vyladit.