Naši atleti přivezli medaile z krajského mistrovství v hale.

Mistrovství Plzeňského kraje mužů, žen, juniorů, juniorek a dorostu v hale proběhlo v neděli 20. ledna 2019 v Praze ve Stromovce. Klatovským atletům a atletkám se dařilo jak v technických, tak i běžeckých disciplínách. Nejúspěšnějším atletem z hlediska počtu medailí byl dorostenec Jiří Kehart, který ovládl soutěž dorostenců ve skoku dalekém, k čemuž přidal dvě bronzové medaile z výšky a mužské štafety. Pozadu nezůstal ani druhý náš dorostenec Kryštof Bína, jenž získal zlato v soutěži výškařů. Z dalších našich dorosteneckých nadějí získaly stříbrné medaile v běhu na 60 m Lucie Ledvinová v osobním rekordu 7,97 s a ve skoku vysokém za vyrovnaný osobní rekord 151 cm Karolína Strašková. V kategorii dospělých předvedla velkou formu Julie Kubátová, jejíž dva osobní rekordy stačily na dvě medaile, konkrétně na 3. místo v běhu na 800 m (2:23,39 min) a na poloviční trati dokonce na stříbrnou pozici za 62,22 s. Titul krajského šampiona ve skoku o tyči obhájil Jiří Bešta skokem 3,80 m. Na stříbro ve skoku vysokém dosáhla Lucie Tůmová výkonem 141 cm. V trojskoku dolétli na 3. místa Lukáš Bešta výkonem 12,16 m a Anna Šafaříková 9,98 m. Na nejdelší trati 3000 m v ženách doběhla na druhém místě Iveta Špererová 13:06,55 min, bronzový byl v mužích Vojtěch Koželuh (9:01,19). Povedla se i štafeta na 4×200 m mužů ve složení J. Bešta, J.Kehart, V. Koželuh a L. Bešta, která dosáhla na bronzovou medaili za čas 1:41,37. Další pěkné výkony, i když už nikoliv na medailové pozice, předvedli: Agáta Šůsová, která vyhrála 3. běh na 200 m časem 28,43 a ve 2. běhu na 400 m byla 4. časem 64,33. Jiří Kehart zvítězil ve 3. rozběhu dorostenců na 60m za 7,83, Luboš Tůma byl 2. ve 3. rozběhu mužů na 60 m 7,67s a získal dále 4. místo v běhu na 60 m překážek. V 1. rozběhu na 60 m byla pak 4. Kristýna Mikulová v čase 9,01 a 5. Lucie Tůmová 9,08 s. Na stejné trati byla v rozběhu na 6. místě dorostenka Helena Husníková (8,98 s). Ve skoku do dálky obsadil též 4. místo Jiří Bešta výkonem 6,16 m a ve skoku do výšky mužů byl 6., když překonal laťku ve výšce 179 cm. Ve vrhu koulí žen se umístila rovněž na 4. místě Iveta Špererová výkonem 8,07 m. Ve skoku do dálky v kategorii žen pak byla 5. Anna Šafaříková 4,75 m, 6. Lucie Tůmová 4,51 m a 7. Kristýna Mikulová 4,47 m. V závodě štafet pak zápolily 2 kvartety našich žen ve složení Tůmová, Šůsová, Kubátová, Šafaříková a Špererová, Mikulová, Strašková, Husníková. Medaile i další pěkná umístění snad budou motivovat závodníky a závodnice ke kvalitní přípravě na hlavní atletickou sezónu – závody družstev mládeže i 2. ligu mužů a žen a dále pak na mistrovské závody jednotlivců.

autor článku: J.Hostýnek