Naši atleti na silničních běžeckých závodech

O uplynulém víkendu byli naši atleti k vidění na běžeckých silničních závodech, jak je v tomto období zejména pro běžce vytrvalce obvyklé.

V sobotu 12.3. se na tradičním závodě Pečecká desítka (42. ročník) představil v konkurenci dalších 460 běžců Jirka Procházka (ml.). V závodě s mnoha závodníky české běžecké špičky bohužel nepanovaly ideální podmínky, kdy první polovinu závodu běželi závodníci v silném protivětru, po obrátce už to bylo samozřejmě lepší, nicméně tyto podmínky sebrali více sil než za bezvětří. Jirka se podle svých slov závodem bohužel protrápil, přesto si zaběhl silniční osobní rekord v kvalitním čase 34:23.

Výsledky

Druhý den se konal po dvouleté odmlce v Klatovech sedmý ročník závodu Klatovská desítka. Zde měl náš klub zastoupení větší. V popředí mezi muži doběhli do cíle Vojta Koželuh, Ondra Teska a Vojta Opl na 3.,5. a 6. místě v tomto pořadí. Dále byl 9. Vlastík Zwiefelhofer mladší, desítku ještě absolvovali po nemoci Tom Görner a Přemek Koranda.

V doprovodném závodě na 4,5 km závodili v barvách klatovské atletiky nestárnoucí Berta Hebký a také mladší žák Marek Rendl (ročník 2010 !). V týmu pořadatelů pomáhali zkušení rozhodčí Irena Stahlová a Michal Procházka.