Naši atleti na krajském mistrovství v krosu a dalších bězích mimo dráhu

V sobotu 13.4. se v Bělé nad Radbuzou uskutečnilo v rámci tradičního veřejného závodu Bělská pětka mistrovství Plzeňského kraje v přespolním běhu, na kterém měla zastoupení i Atletika Klatovy. Závod byl zároveň zařazen v Běžeckém poháru mládeže Plzeňského kraje, seriálu Běžec Chodska a Dětský běžec Chodska, tudíž účast i konkurence zejména v mládežnických kategoriích byla obrovská, což ovšem není překvapením vzhledem k destinaci závodu, jelikož na Chodsku se vytrvalecký běh těší snad krom Keni světově jedinečné popularitě.

Pochvalu zaslouží naše mládež, kterou reprezentovali v podstatě členové dvou sportovně založených rodin, kteří se v konkurenci dětí z Domažlicka a Plzně neztratili. V kategorii předškolních dětí se představila nejmladší z klatovských závodnic Adélka Vondráčková, v kategorii mladších přípravek pak její starší sestra Anička, dále pak ve stejné kategorii její jmenovkyně Anička Řeřichová. Ve starších přípravkách bojovala Vendulka Řeřichová, v kategorii starších žáků si poté „střihl 2 km“ starší bratr zmiňovaných dívek, Vašek Řeřicha, který podal pěkný výkon, ačkoli není zaměřením vytrvalec. Zajímavostí jistě bylo, že v závodech o stejné distanci běžely všechny dotčené kategorie a pospolu, a tak společně se staršími žáky vyběhly na trať i dorostenky, kde z bojů o medaile vyřadilo naši Báru Kořínkovou zranění kotníku, přičemž do té doby Bára atakovala medailové pozice. Ke cti jí slouží, že dokončila závod bez ohledu na zranění a tím vynucené zpomalení. Přejeme brzké zotavení !

V dospělých kategoriích již zacinkaly pro náš oddíl i nějaké ty medaile. Ve společném tříkilometrovém závodě žen, juniorek a juniorů se naše atletky moudře nenechaly vybláznit úprkem chlapců a rozumně bojovaly se závodnicemi genderově rovnými. Pro stříbro si v juniorkách doběhla zkušeným výkonem Julie Kubátová, která se v posledním okruhu odpoutala od později bronzové závodnice, na atak první pozice to ovšem bylo bohužel relativně daleko. Pro bronz v kategorii žen si doběhla osamoceně a v poklidu Iveta Špererová. Podobně na tom byl i Vojtěch Koželuh v závodě mužů na 5 km, když nestačil tempu vedoucího dua.

výsledky

Naši atleti byli tento den vidět i na dalších, byť nemistrovských závodech konaných v Plzeňském kraji, Husínský kros v Tajanově vyhrál Tomáš Görner před Vlastou Zwiefelhoferem, čímž si pojistil cenné body do Ešus ligy. Dále se z našich zúčastnili Přemek Koranda a jeho dvojče Šimon Bureš, v ženách pak Martina Jandová.

Do třetice akcí se tentýž den představil na půlmaratonu v Plzni Jakub Jelínek, který si v rámci tréninku zaběhl dílčí závod na 5 km.

FOTO: Bendovi (https://mirasbendas.rajce.idnes.cz/)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..