Na Velké ceně Klatov padl nejlepší letošní světový výkon v hodu oštěpem!

Tradiční atletický mítink – Velká cena města Klatov ve skoku dalekém, trojskoku a hodu oštěpem se konala letos ve středu 6. května a řada závodníků podala velmi kvalitní výkony. Letos byly závody dokonce mezinárodní, vzhledem k účasti ukrajinských závodníků ve skocích a sprintech. Ve sprintu žen na 150m zvítězila s náskokem loňská dvojnásobná medailistka z mistrovství ČR a dříve domácí závodnice (dnes Plzeň Petřín) Martina Štychová v čase 18,45, druhá doběhla Barbora Krňoulová z AK Škoda Plzeň za 19,33 a třetí pak byla Kristýna Adlerová z Plzně Petřína 19,50. Na dvojnásobné vzdálenosti zvítězila suverénně opět Martina Štychová v čase 40,61 před Markétou Petrikovičovou za 41,93 z Chebu a Kristýnou Adlerovou 42,37. Na 150m trati v mužích vyhrál ukrajinský závodník Danyliuk Oleh za 16,19 před plzeňským závodníkem Danielem Maruštíkem 16,73 a Jiřím Vondráčkem z RH Pardubice 16,82. Ve sprintu na 300m zvítězil Miroslav Altman 35,47 AK Škoda Plzeň před Václavem Váchalem 35,74 z AC Domažlice a Danielem Maruštíkem 35,84 z AK Škoda Plzeň. Celkově na 4.místě skončil v dobrém čase klatovský junior Luboš Tůma 36,64. Běh na 800 m vyhrála Lucie Šimečková z Plzně Petřína 2:18,07 před Sárou Heroldovou 2:18,47 ze stejného oddílu a Michaelou Kašovou z Písku 2:34,51. V mužské kategorii zvítězil na netradiční trati 1 míle sušický Pavel Štěpánik za 4:36,08 před klatovským Šimonem Burešem 4:40,80 a Radkem Veselým 4:42,01 z Mílařů Domažlice. Skokanské disciplíny-dálka i trojskok měly vysokou úroveň díky závodníkům z Dukly Praha a ukrajinským atletům. Ve skoku do dálky zvítězil a překonal 7 m hranici  Kruk Serhii 7,01 před Bulakem Orestem 6,91 a Martinem Vachatou z Dukly Praha 6,91 na 7. místě v hodnotném výkonu 6.41 skončil domácí Jan Jirotka. Ve stejné disciplíně žen vyhrála Anna Švecová z USK Praha 5,56 před Barborou Krňoulovou z AK Škoda Plzeň 5,06 a Šárkou Hezoučkou ze Sparty Praha 4.73. V trojskoku mužů pak zvítězil Chornota Dmytro výkonem 14,84 před Bulakem Orestem 14,56 a Martinem Vachatou 14,50. Vertikální skoky-tedy skoky do výšky byly v režii klatovských atletů a atletek. V mužích zvítězil pěkným výkonem 191 cm Martin Bendl před Petrem Hlaváčem a Lukášem Beštou (oba 183 cm, v ženách pak loňská vítězka Veronika Vavrečková 167 před Kateřinou Štychovou 161. Největší ozdobou mítinku byli samozřejmě oštěpaři. V mužské kategorii zvítězil suverénně bývalý klatovský závodník, dnes člen Dukly Praha Petr Frydrych úžasným výkonem 85,52, což je v současnosti nejlepší letošní světový výkon v hodu oštěpem. Petr si tak zajistil tímto výkonem účast na mistrovství světa v Pekingu. Jaroslav Jílek z RH Pardubice vybojoval 2. místo za výkon 76,44 těsně před Janem Kubešem z Dukly Praha 73,14. V ženách vyhrála Simona Bažantová z Vodních staveb Tábor 41,16, před Šárkou Hezoučkou 40,31 a domácí dorostenkou Viktorií Johánkovou 35,56, která házela 500g oštěpem.                                                                                    Velká cena města Klatov se tak stala hodnotným mítinkem, kde diváci viděli výborné výkony. Dosažené výkony určitě zvednou sebevědomí řadě závodníků v začátku atletické sezóny a my jim přejeme zlepšování na dalších závodech !