Muži a ženy zahájili 2.ligu v Sušici

Po tvrdě vydřeném postupu družstva žen a neméně vydařeném sestupu mužů se obě naše družstva po třech letech vydala na závody společně, a to na 1.kolo druhé ligy do Sušice. Holky byly patřičně namotivovány popasovat se s kvalitnější konkurencí, muži měli ambice zkonsolidovat tým po loňské prvoligové anabázi s minimálním počtem závodníků. Bohužel některé opory na poslední chvíli nečekaně odpadly, a tak nakonec vyrazila obě družstva shodně s tuctem závodníků, potažmo závodnic. Zároveň dodala naše výprava několik vysoce kvalifikovaných rozhodčích, bez kterých se výkonnostní sport dělat nedá, na což se často zapomíná. Od postupu mužů do 1.ligy uběhly 4 roky a nutno říci, že úroveň druhé ligy šla v mnoha disciplínách, zejména běžeckých, velice nahoru. Ačkoliv do toho dali naši atleti a atletky vše, v soutěži družstev brala Atletika Klatovy shodně 7.místa v mužích i ženách, což vzhledem k počtu závodníků není zlé, ale bude potřeba plně bojovat i v dalších kolech soutěže. Z hlediska estetiky i výkonnosti udělaly větší radost ženy, kde naše zástupkyně 3 disciplíny vyhrály a k tomu přidaly i nějaká „pódiová“ umístění. V kladivu dominovala Anežka Pourová, která zvítězila výkonem 44,92m o více než 9 metrů. V disku kralovala Iveta Špererová, která byla nucena vynechat časově kolidují čtvrtku překážek. To jí nakonec nemrzelo, neboť si ve finálových hodech třikrát postupně vylepšila osobní rekord až na 35,71m. Třetí dílčí klatovskou vítězkou se stala v běhu na 800m Julie Kubátová, která se v nádherném závodě díky drtivému finiši dostala v cílové rovince neuvěřitelně z 6. místa až na vedoucí pozici. Zhruba 2 hodiny po tomto výkonu si Julie ještě vylepšila osobní rekord na čtvrtce, kde za pěkných 62,09 brala též cenné body. Dvě třetí příčky si připsala Petra Dolejšová v bězích na 1500 a 3000 metrů, ačkoliv byla ochuzena o ranní rozcvičku v podobě přespolního běhu na Kašperk a nebyla tak řádně rozběhaná, byla nejlépe bodující klatovskou závodnicí. Skvělé výkony předvedla mladá sprinterská kometa Lucie Ledvinová, která brala na nejkratší sprinterské trati 100m čtvrté místo za čas 12:45 s. Na dvoustovce pak přidala 5.místo za 26,22s. Parádní osobáky Lucce patrně překazila přeslimitní podpora větru, nicméně Lucka podobné výkony věřme zopakuje na dalších závodech. Páté místo přidala na tyči Natálka Kantová, která v jeden moment zároveň absolvovala i oštěpařský závod. Dále za družstvo žen bojovaly a získavaly body M. Jandová, A. Šůsová, B. Kořínková, I. Stahlová, Z. Špererová, a H. Papayová.

V mužích dosáhl na nejlepší umístění Václav Šilhavý, který vybojoval druhou pozici na 110m překážek za 15,55s. Na stejné trati bral 4. místo Luboš Tůma, kterého o medailovou pozici v jeho druhé disciplíně na 400m překážek bohužel připravil perfektní kotrmelec na poslední překážce, přesto Luboš doběhl a s přehledem bodoval. Dalším highligtem bylo 4.místo Tomáše Görnera v běhu na 10 km, který využil svých dvacetiletých závodních zkušeností a kolosálním půlkilometrovým finišem si polepšil o tři místa, přičemž tempem v závěrečné rovince by nejspíš bral body i na hladké stovce. Dalšími pamětihodnými výkony byla finálová účast a konečné 7.místo v dálce Jirky Bešty díky výkonu 6,05m z neodrazové nohy, ke kterému přidal ještě 5.místo na oštěpu. Páté místo ze 17 startujících v nabitém běhu na 1500 metrů bral po perfektním výkonu patnáctiletý Jan Pergler. Další body přidali a reprezentovali L.Bešta, P.Cerina, Mudr. M.Pour, Mudr. J.Jelínek, J.Kehart, V.Koželuh a K.Bína.