Mladší žactvo ukončilo sezonu finálovou účastí

Mladší žáci a žákyně zakončili v neděli 13.9.2020 sezónu účastí ve finále družstev Plzeňského a Karlovarského kraje. Závody provázelo celou dobu krásné slunečné počasí, které nahrávalo výborným výkonům. Mnozí si, tak jak to má být, ve finále vytvořili své osobní rekordy. Děvčata nakonec ve velké konkurenci vybojovala 5. místo a kluci skončili sedmí.

Nejúspěšnější klatovskou závodnicí byla Kristýna Hozmanová, která ve finále družstvu přispěla 20 individuálními body. Kristýna zvítězila ve skoku vysokém za 148 cm a 2. místo vybojovala v běhu na 60 m překážek ve vynikajícím osobním rekordu 9,91s. Druhou nejúspěšnější závodnicí byla Dagmar Řezáčová, která získala pro družstvo 13 bodů. Dáša byla 4. v běhu na 60 m překážek v osobním rekordu 10,26 s a pro 5. místo si doskočila v dálce ve výkonu 4,45m. Další závodnicí, která získala pro družstvo cenné body byla Martina Chalupová, která si ve velmi rychlém běhu na 800 m vytvořila časem 2:42,12 min osobní rekord. Poslední bodující závodnicí byla Nela Kislingerová za 7,57m ve vrhu 2 kg koulí. Dalšími závodnicemi, které během celé sezóny reprezentovaly družstvo mladších žákyň byly: Barbora Fridrichová, Lucie Chalupová, Sofie Kislingerová, Veronika Mašátová, Kateřina Matějková, Elena Matysová, Aneta Náměstková, Kateřina Nehézová, Petra Němečková, Jolana Slivoňová, Klára Sýkorová a Ladislava Vernerová.

Nejúspěšnějším klatovským závodníkem byl Jan Kuchař, který pro družstvo získal ve finále 18 bodů. V běhu na 60 m bral vynikajícím časem 8,20 s pomyslné stříbro a ve vrhu 3kg koulí skončil také na 2. místě v osobním maximu 10,56m. Body pro družstvo přispěl i Kryštof Kotiš, a to konkrétně 8 body za 3. místo ve skoku dalekém ve výborném výkonu 4,45m a bod vybojoval i v běhu na 60 m. Dalším bodujícím závodníkem byl Michal Hampl v hodu míčkem, kde za výkon 50,37 m bral 3. místo. Kryštofův mladší bratr, věkem ještě spadající do kategorie přípravek, Oskar Kotiš získal za vynikajících 4,20 m 7. místo a tím i 4 body pro družstvo. Posledním závodníkem, který za svůj výkon získal body byl Radek Němeček ve vrhu 3kg koulí za výkon 6,61m. Družstvo dále během sezóny reprezentovali: Václav Zub, Martin Necuda, Ondřej Slivoň, Tomáš Nushart, Ondřej Pitel, Matouš Drnec a Michal Lorenc.

Děkujeme závodníkům za reprezentaci oddílu na závodech a za výborné výkony po celou letošní sezónu. Děkujeme samozřejmě také rodičům, za jejich podporu a příkladné fandění na závodech.

Dana Urubová a Markéta Hosnedlová
vedoucí družstev

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..