Mladší žáci zakončili sezónu finálovou účastí

Mladší žactvo zakončilo sezónu závodů družstev. Do bojů o medaile se probojovalo pouze družstvo mladších žáků, ale k těm až později. Děvčata se bohužel do finále Karlovarského a Plzeňského kraje po dlouhých letech pravidelné účasti nedostala. Družstvu děvčat chyběl v celé letošní sezóně větší počet závodnic bodujících v individuálních disciplínách. Nejvíce bodující mladou atletkou byla Martina Chalupová, která pravidelně sbírala body pro družstvo v bězích na 60 m překážek a 800 m, ke kterým přidávala body za hod míčkem. Martina jistě bude od příští závodní sezóny posilou družstva starších žákyň a přejeme jí, aby jí její nadšení a radost ze závodů vydržela. Body do družstva přidala i Martiny sestra Lucka, která bodovala ve vytrvalostních bězích. Další mladou atletkou a nadějí pro příští sezóny žactva je Elen Matysová, která je věkem ještě v kategorii přípravek. Ta přispěla pár body v běhu na 60 m překážek. Dále za družstvo děvčat alespoň v jednom kole družstev závodily: Aneta Vítovcová, Šárka Pešková, Jolana Slivoňová, Sofie Kislingerová, Anna Řeřichová, Klára Sýkorová, Tereza Švarcová a Veronika Mašátová.

A teď už ke klukům. V letošním roce se sešla poměrně kvalitní parta kluků, kdy naše stálice doplnilo pár šikovných nových závodníků. Ve třech kolech reprezentovalo klatovskou atletiku pravidelně 14 mladších žáků a body pro družstvo přinášeli všichni – když už ne individuálně, tak alespoň účastí ve štafetě. Nejvíce bodů kluci sbírali ve vrhu koulí, hodu míčkem, dálce a běhu na 60 m. Nejvíce individuálně bodujícími závodníky byli: Kryštof Kotiš, Tadeáš Kalouner, Martin Jáchymovský a Radek Němeček. Dalšími atlety, kteří reprezentovali klatovskou atletiku alespoň na jednom ze tří kol byli: Vojta Bartoš, Matouš Drnec, Oskar Kotiš, Martin Necuda, Tomáš Nushart, Marek Rendl, Ondra Slivoň, Filip Špatenka, Oliver Harrison a Vašek Zub.

Jak už bylo řečeno na začátku, kluci se probohovali do finále družstev Plzeňského a Karlovarského kraje. Finále se konalo 12.9.2021 v Plzni, za pěkného, místy skoro letního počasí. Do Plzně z důvodu nemoci nemohli odjet všichni a my jsme už při odjezdu do Plzně věděly, že vybojovat pěkné umístění bude velmi těžké. Jelo pouze 9 kluků, z toho tři byli věkem ještě v kategorii přípravek a přesto se ani naši nejmladší neztratili. Celkem vybojovali kluci 34 bodů, což stačilo na 7. místo. Sice si domů nevezli medaile, ale dobrý pocit určitě. O tom svědčí i 6 osobních rekordů. A pokud osobák nepadl, tak jen o malý kousek. Všichni bojovali na hranici svých možností, a za to bychom chtěli kluky pochválit. A také jim chceme poděkovat, že utvořili super partu a navzájem si fandili.

Výsledky finále

Dana a Markéta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..