Mládežnický gigant družstev v Chebu

     V sobotu 6. května se sjela družstva ze západních Čech od žactva po juniory na Chebskou zlatou dráhu. Naše družstva nastoupila v kategoriích žáků, žákyň, dorostenců a dorostenek.

    Družstvo dorostenců bylo tvořeno Janem Kuchařem, Jakubem Benedou a hostujícím Václavem Mužíkem. Každý z chlapců vybojoval spoustu cenných bodů, ale bohužel bodový součet stačil na 3. místo. Třetí místo obsadily i naše dorostenky, kde nejvíce zazářila naše sprinterka Kristýna Hozmanová, ve finálovém běhu na 100 m obsadila 2. místo v čase 12,88 s a hostující překážkářka Barbora Steidlová 1. místem na 100 m př. za 17,95 s. Velmi pěkné body přidaly Nela Kislingerová na vrzích, Kateřina Kozáková na překážkách, hostující Františka Milfortová v běhu na 1500 m a nový osobní rekord si vytvořila sprinterka Anna Potužníková v běhu na 100 m.                                                            

              V žactvu obsadila naše děvčata 7. místo, když nejlepší výkon předvedla Kateřina Matějková, která vrhem 9,79 m obsadila v kouli 3. místo. Naše děvčata ve složení Iveta Bezpalcová (60m, koule, disk), Tereza Hromadová (dálka, 60 m), Lucie Chalupová (60 m, 300 m), Sofie Kislingerová (60 m, 300 m), Karolína Maršíková (100 m př., koule), Vendula Řeřichová 1500 m, Aneta Vítovcová (60 m, 300m) předvedla solidní výkony a mnohá z nich si vytvořila nové osobní rekordy, ale v konkurenci ostatních družstev se příliš neprosadila. O něco lépe si vedli naši žáci, kteří by rádi navázali na loňské úspěchy, momentálně jsou po 1. kole 4. Naprosto fenomenální byl mezi žáky sprinter Tadeáš Kalouner, který si v běhu na 60 m i 300 m vytvořil nové osobní rekordy a doběhl si pro dvě druhá místa – (60 m 7,52 s, 300 m 37,52 s). Oběma výkony si zajistil postup na MČR, tak jen udržet do září formu. Druhý velký adept na republiku je Martin Jáchymovský 100 m př. doběhl třetí za 15,69 s, ve vrhu koulí bral 4. místo 11 m a v disku 34,53 m stačilo taktéž pouze na 4. místo. Martin se svými výkony úplně spokojený nebyl, proto mu budeme fandit, aby se k účasti na MČR v dalších závodech přiblížil. V hodu diskem jsme měli ve finále ještě Tomáše Nusharta a Michala Hampla, který se velice dobře uvedl při svém prvním startu ve skoku vysokém, kde skončil 5. na výšce 161 cm. Výše zmíněné kluky doplňovali především ve skokanském sektoru Lukáš Vondráček 8. místo v dálce, Kryštof Kotiš 60m a dálka a Václav Novotný dálka, výška. Pokud budou chtít chlapci postoupit na mistrovství Čech, budou muset opravdu zabrat. Je pravda, že všem našim týmům chybělo poměrně dost členů, protože prodloužený víkend většina škol nebo rodin využila k uskutečnění zájezdů do ciziny Anglie, Skotsko, Francie a Itálie. Tak snad v hojnějším počtu a lepší formě dorazíme se svěřenci do Stříbra na žákovské mistrovství, do Domažlic na mistrovství jednotlivců mládeže a dospělých nebo na 2. kolo gigantu do Sušice. Hlavně, ať vydrží zdraví a chuť makat a úspěch se dostaví!

výsledky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..