Z krajského mistrovství přivezli klatovští atleti a atletky řadu medailí

V sobotu 7.června se na novém atletickém stadionu v Plzni konalo společné mistrovství třech krajů – Plzeňského, Karlovarského a Jihočeského. Uspět zde proto nebylo jednoduché, protože i celkové umístění a rozdělování medailí bylo společné pro všechny kraje dohromady.

Na obou nejkratších sprinterských tratích zvítězila klatovská atletka závodící v letní sezóně za Sokol Plzeň Petřín Martina Štychová. Na trati 100m jasně vyhrála v čase 12.28 a podobně suverénně zvítězila na trati 200 m za 24,17. Na 100 m trati se představil v dorostencích i František Bošek, který na 100m doběhl ve finále na 5.místě v čase 11,88 a na 400m byl 2. v osobním rekordu za 54,29. Míše Ryvolové uniklo těsně finále, když v rozběhu byla 2. v čase 13.44. Na 110 m překážek vybojoval 2. místo mezi juniory Václav Šilhavý 15,86. Rovněž stříbrnou medaili si odvezl z běhu na 1500 m mezi muži za výkon 4.18,64 Šimon Bureš. Na trati 800 m doběhly na 4-5.místě ve 2. běhu juniorka Marcela Holubová 2:36,20 a těsně za ní ještě talentovaná žákyně Lucka Tůmová 2: 36, 23. Ještě úspěšnější pro klatovskou atletiku byly technické disciplíny. Ve výšce mužů zvítězil v dorostencích Jiří Bešta v pěkném výkonu 181, stejnou výšku zdolali celkově 2. junior Petr Hlaváč a v mužské kategorii i Jan Malík. V ženách zvítězila výkonem 174 opět Veronika Vavrečková, 4. byla Martina Jandová 146, v dorostenkách byla pak 3. Míša Ryvolová 146. Ve skoku o tyči opět zvítězil Jirka Bešta 360 a v dálce doskočil na 607 cm a vybojoval 3. místo, tím se stal nejúspěšnějším medailistou klatovské výpravy. Veronika Vavrečková zvítězila i v kouli žen výkonem 11,56. V hodu diskem pak Iveta Špererová hodem 32,58 vybojovala krásné 3. místo. Uznání patří ale všem dalším závodníkům a závodnicím, kteří třeba nedosáhli na medailové pozice, ale přesto podali výborné výkony a třeba i osobní rekordy. Za všechny jmenujme Matěje Prosnera, který ve vrhu koulí dorostenců byl 6. v osobním rekordu 11,42, v hodu oštěpem též 6.za výkon 34,76 a v disku dokonce 4. hodem 26,74. Stejné umístění těsně 4. byl i Petr Cerina v mužské dálce s 550 cm a v tyči 340. Vašek Šilhavý v juniorech vybojoval též navíc 4. místo v hodu diskem za 31,09 a 5. byl v kouli za 11,0 m. Aleš Procházka poslal kladivo do vzdálenosti 45,37 a obsadil také pěkné 5. místo mezi muži. Rovněž tak veterán Bedřich Řechka dobře vrhal kouli – 7. za 11,56 i disk, 6. místo 34,24. V teplém letním počasí, tak klatovská atletika zanechala v Plzni na společném mistrovství 3 krajů velmi dobrý dojem a snad se stejně všem účastníkům i dalším povede ve 3. kole ligové soutěže mužů a žen v Sušici v sobotu 21.června.