Krátké ohlédnutí za halovým mistrovstvím plzeňského kraje staršího žactva.

Jak již předestřel článek mladšího žactva o pražské hale, tento závod se konal 18. února ve Stromovce. Do haly Otakara Jandery jsme se dostavili s rekordní účastí třinácti chlapců a devíti dívek. Ten den jsme zaznamenali spoustu pěkných výkonů, mnoho osobních rekordů a nováčci si přijeli pro cenné zkušenosti. Během dne nás potěšilo i několik medailí a o těch si zde něco málo povíme. Určitě musím začít zlatou medailí Marka Rendla, který se blýsknul hned při svém prvním vystoupení v kategorii staršího žactva. „ Mára“ loni v mladších žácích jasně vévodil plzeňskému kraji a překvapivě si poradil i s o kilo těžší čtyřkou. Mára vstoupil do soutěže slušnými pokusy za 10 m a osobákem 10,87 m se dostal na 4. místo před posledními pokusy. Ještě než nastoupil před posledním pokusem do kruhu, si Marek prošel v duchu svůj pokus, promyslel všechny detaily a nechal se nahecovat svými fanoušky – rodiči a kamarády z oddílu. V kruhu pak předvedl famózní vrh do vzdálenosti 12,00 m a čekal co na to soupeři. Velmi slibně vypadal pokus Nygrína ze Škodovky, ale poslední pokus neudržel v kruhu a přešlápl a o zlatě našeho atleta bylo rozhodnuto. Marek svojí parádní formu potvrdil i v dálce, kde osobákem 517 cm skončil 5. a na 150 m zaběhl čas 19,77 s, což je také solidní výkon. Vypadá to, že má Mára našlápnuto na slušnou vícebojařskou karieru, tak uvidíme. Oddílový rekord z pětiboje mladšího žactva už má z loňského září a jestli zkusí atakovat rekordy Jirky Bešty? Uvidíme.

Dalším medailistou se stal adept na žákovskou halovou republiku a to byl Ondra Slivoň, který byl stříbrný na překážkách v osobáku 9,13 s a svou sprinterskou formu ještě potvrdil 4. místem ve finále na 60 m za 7,77 s. Bronzových medailí dosáhly naše běžkyně Lucie Chalupová v běhu na 300m, kde předvedla parádních 45,06 s a Erika Pekhartová na 800 m zaběhla 2:49,s. Sadu medailí rozšířily ještě dívky ve štafetě na 4×200 m, kde nestačily pouze na Škodovku a skončily na skvělém druhém místě. Dlouhou štafetu jako první rozbíhala sprinterka Terka Hromadová, která si v neděli vybojovala 6. místo ve finále na 60 m za 8,54 s, Aneta Vítovcová, která se pomalu vrací po operaci kolene, Lucie Chalupová, která se blýskla bronzem na třístovce a finiš dobíhala nejmladší z kvarteta, skvělá vícebojařka, Alena Wachtlová. V této disciplíně se dařilo i našim chlapcům, ale překvapivě až štafetě B, v soutěži jsme měli 3 štafety A,B,C. Áčková štafeta byla vyloučena za vyšlápnutí jednoho, možná i více členů štafety a štafeta B ve složení Jan Kaňák, Vítek Bešta, Václav Novotný a Martin Necuda skvěle áčkovou štafetu zastoupila a možná by jí i porazila, bohužel čas první štafety neznáme a nemůžeme tak časy porovnat. Každopádně chlapci se parádně předvedli a podtrhli štafetové vystoupení našich barev.

A že bílá, červená a černá byly v neděli díky všem našim závodníkům a závodnicím hodně vidět. Vždyť medaile o vlásek unikla čtvrtému Václavu Novotnému v běhu na 1500 m v osobáku 5:00,71 s. Martin Necuda 7. místo, Vítek Bartoš 8. místo a Donart Ramizi 9. místo ve skoku vysokém za shodný výkon 149 cm.   V závěru si představme zbytek našich závodníků: Sára Jílková -60 m, 150 m, štafeta B, Adéla Mašková – 60 m, 150 m, štafeta B, Helena Mašková 60m, 150 m, štafeta B, Mironenko Elizaveta – 60 m, štafeta B,  Vítek Bartoš 60 m, výška, Matouš Drnec 60 m, dálka, štafeta C, Ondřej Jiřina 60 m, 150 m, dálka, Oskar Kotiš 60 m, dálka, štafeta C, David Šelmát – výška , 60 m, štafeta C a Václav Wachtl – 60 m, dálka, koule a štafeta C. Všem našim reprezentantům moc děkujeme za předvedené výkony a především ročník 2010 chválíme za zodpovědný přístup k závodům i tréninku. Moc se nám s Vojtou Koželuhem vystoupení našich svěřenců líbilo, nejen po sportovní, ale i po kamarádské a týmové stránce. Moc se těšíme na nadcházející sezónu a všem svěřencům přejeme hodně píle, vytrvalosti a trpělivosti v tréninku.