Klatovští atleti byli vidět na Vánočních krosech

V období okolo Vánoc se v okolí Klatov konaly krosové závody, na které s radostí vyrazili i někteří běžci z našeho klubu. V předvánoční sobotu 18.12. se v Dolanech konal další závod na Řakom, který se koná nepravidelně minimálně jednou ročně. V kategorii žen do 34 let i absolutně zvítězila naše žákyně Vendy Haladová. Bronz v kategorii žen 35-44 let vybojovala Radka Ouřadová. V kategorii juniorů startoval osamocený Kuba Beneda, v mužích jsme měli dva zástupce – Vojtu Koželuha (2.místo) a Přemka Korandu (7. místo).

Na druhý svátek vánoční se konal tradiční Vánoční běh pod Černou věží. Bohužel kvůli proticovidovým zákazům byly zrušeny závody dětí, a tak si nemohly zazávodit naši atleti dětských kategorií. Konal se pouze hlavní závod pro kategorie od st. žactva po veterány, ovšem jen pro 100 závodníků.

Třetí místo v kategorii dorostu vybojoval Kuba Beneda, druhé místo v dorostenkách Štěpánka Hanušová, čtvrté místo ve stejné kategorii Anička Potužníková a druhé místo v kategorii žen! starší žákyně Vendulka Haladová. Kuba i Štěpánka beželi mimochodem stejně okruhů jako dospělé kategorie, nicméně čip jim snímnul čas za počet okruhů jejich věkové kategorie, takže ve výsledném čase by byla patrně nějaká rezerva.

V dospělých kategoriích vybojoval bronz Tomáš Görner ve čtyřicátnících, nejúspěšnější z našich závodníků byl pátý v absolutním pořadí Jirka Procházka. Dále závodili ještě Vojta Opl (ve výsledcích níže běžící za Kubu Jelínka), Přemek Koranda a Radka Ouřadová. Další atleti našeho oddílu, kteří se nevešli do stovky přihlášek, běželi mimo závod pro dodržení tradice. Doufejme, že příští ročníky už budou v obvyklém režimu z dob před coronou.