Klatovští atleti byli vidět na půlmaratonu v Plzni

Ačkoliv se 30.9. běžely legendární Běchovice, několik našich atletů vyrazilo podpořit lokální, ale neméně masovou akci, škodafit půlmaraton v Plzni. Celou trať si zaběhl Jaromír Urbánek, který v kategorii mužů 40-49 let obsadil kvalitní osmé místo v čase 1:29:40. Přesto po závodě převládala u Míry mírná nespokojenost, jelikož očekával po intenzivním tréninku lepší čas, zároveň byl ovšem rád, že stlačil časomíru pod magickou hodinu třicet a nebolely jej nohy tak jako obvykle. Naopak ho nerozhodil fakt, že ho těsně minuly všechny tři losované ceny v tombole, které putovali k jiným ze zbylého tisíce závodníků.
Dále se naši atleti ukázali v doprovodném závodě štafet na 4×5 (a něco) km. Tým ve složení Petra Dolejšová, Iveta Špererová, Vojtěch Koželuh a Jiří Procházka vybojoval krásné druhé místo, když za sebou nechali mnoho dalších štafet složených pouze z mužů, nestačili jen na plzeňské triatlonisty – muže.
V tomto závodě byl doslova vidět i poslední klatovský atlet ve startovním poli Jakub Jelínek, který sice závodil ve štafetě plzeňských lékařů, ale čest našemu oddílu udělal už jen tím, že coby běžec prvního úseku své štafety vedl první kilometr celé startovní pole, než se takticky zavěsil za pozdější individuální medailisty. Jeho štafeta nakonec obsadila 4.místo.

Jakub Jelínek ve staré verzi klatovského dresu deroucí se po startu škodafit půlamaratonu do čela startovního pole.

Stříbrná štafeta klatovských atletů a atletek na stupních vítězů.

/Foto: Facebook: škodafit/